Gastronomia wspiera Ukrainę

Udostępnij artykuł

Browar Warszawski, Bułkę przez Bibułkę, restauracje Piotra Popińskiego, SEN Warsaw, Kawiarnia Kafka, Food Hall Browary, Worek Kości czy Nine’s – to tylko niektóre marki, które zdecydowały się wesprzeć Ukrainę poprzez przekazanie dochodu ze sprzedaży, darmowych posiłków czy wycofanie rosyjskich produktów. Jeśli prowadzicie podobne akcje lub znacie inne inicjatywy branży – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres: biuro@brogb2b.pl.

Browar Warszawski

Na co dzień pracujemy razem, ramię w ramię, Polska i Ukraina. Nasi koledzy w tym trudnym czasie, mimo wszystko robią co mogą, abyście nadal czuli się u nas dobrze i nie dają po sobie poznać przez co przechodzą. Wierzą, że jeszcze będzie normalnie, jeszcze będzie przepięknie. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie włączają się w każdą formę pomocy, każdemu, kogo dotknęła wojna. W naszym gronie organizujemy zbiórki, zakwaterowanie dla przybywających do Polski i wolontariat. Razem jesteśmy silni! 💛💙poinformował Browar Warszawski w social mediach.

Bułkę przez Bibułkę

Bułkę przez Bibułkę zdecydowało o przekazaniu całego dochodu z akcji #dobrykubek za luty. Dodatkowo pomnożonego przez 10, na akcję wspierającą wojsko ukraińskie – savelife.in.ua. Konto zasiliło 5230 zł. #Dobrykubek to inicjatywa lokali marki. Polega na przekazaniu 10 gr z każdej zakupionej kawy na wynos, na cele charytatywne.

Czerwony Wieprz, DOM WÓDKI – Elixir Restaurant & Vodka Atelier

Organizujemy akcję pomocową dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Od jutra w naszych warszawskich restauracjach Czerwony Wieprz przy Żelaznej 68 i DOM WÓDKI – Elixir Restaurant & Vodka Atelier przy Wierzbowej 9/11, a wkrótce także nowa Folk Farma przy Waliców 13 (dawna Folk Gospoda) obywatele Ukrainy, których nie stać na jedzenie będą mogli otrzymać darmowy posiłek. Ukraińcy! Solidaryzujemy się z Wami i wspieramy Wasz dzielny Naród. Liczę, że zmobilizuje to także innych restauratorów do podobnych działań. 83 lata temu przed zagładą II Wojny Światowej uciekali Polacy i otrzymywali pomoc i wsparcie. Dziś tej pomocy potrzebują Ukraińcy. Pomagajmy. Dobro wraca – poinformował Piotr Popiński, właściciel restauracji.

SEN Warsaw

Wczorajszy i dzisiejszy (26-27 lutego – przyp. red.) dochód z biletów w pełni przekazujemy na wsparcie naszych sąsiadów, przyjaciół, obywateli Ukrainy. Zebrane pieniądze trafią na zbiórkę Fundacji Pomagam.pl – „Solidarni z Ukrainą”. Jeśli nie możecie nas dzisiaj odwiedzić, nadal możecie wspomóc Pomagam.pl wpłacając pieniądze korzystając ze strony www: bityl.pl/o392A. Liczy się każde wsparcie, każda możliwa pomoc! Bądźmy jednością – poinformował SEN Warsaw 26 lutego.

Kawiarnia Kafka

W geście solidarności z Ukrainą Kawiarnia Kafka postanowiła przekazać całą kwotę ze sprzedaży ciastek owsianych na rzecz zaangażowanej w pomoc Ukrainie Fundacji Ocalenie. Zapraszamy do zakupu w Kawiarni Kafka i siostrzanej Klubokawiarni Jaś i Małgosia (al. Jana Pawła II 57) lub przy zamówieniach przez portale zakupowe (Uber, Glovo, Volt, Pyszne).

Food Hall Browary Warszawskie

Food Hall zdecydował się przekazać niedzielny (27 lutego) dochód z baru na pomoc Ukrainie.

Worek Kości

Lokal niedzielny utarg przekaże na pomoc Ukrainie. Również występujący tego dnia artyści zrezygnowali z gaży, która zostanie dodana do finalnej kwoty. Worek Kości wspiera w działaniach Polską Akcję Humanitarną (PAH).

Nine’s Restaurant & Sports Bar

Poza tym, że każdy z nas pomaga naszym sąsiadom z Ukrainy, wycofaliśmy wszystkie produkty rosyjskie (lub produkowane przez firmy rosyjskie) z naszej sprzedaży. Dołączamy do wielu firm, które już taki krok zrobiły – poinformował Jacek Trybuchowski, Co-Founder & Co-Owner w Nine’s Restaurant & Sport Bar.

Bar Wieczorny

Decyzja zapadła! Nasz pokój zabaw szykujemy dla osób z Ukrainy potrzebujących noclegu. Planujemy 4-6 miejsc do spania. Dlatego potrzebujemy waszej pomocy. Robimy rozeznanie, by móc zaplanować wszystko i do końca tygodnia przyjąć tam potrzebującą rodzinę. Jeśli macie i możecie się podzielić: łóżka z materacami (1-2 osobowe) lub same materace, łóżka piętrowe, ręczniki nowe- kąpielowe i małe, czajnik elektryczny, pościel: kołdry, poduszki (nowe), zmiany pościelowe: prześcieradła, poszewki na poduszki i kołdry (najchętniej nowe), suszarkę do włosów. To na razie na szybko sklecona lista. Po przyjęciu rodziny zrobimy listę rzeczy, których będą potrzebować – informuje Bar Wieczorny.

UWAGA!
Jeżeli sami prowadzicie podobne akcje lub macie wiedzę o innych inicjatywach branży – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres:
biuro@brogb2b.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 28.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023