Gastronomia zamknięta od 24 października. Jedyną opcją delivery i odbiór osobisty

W czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od jutra działalność stacjonarna lokali gastronomicznych, pubów i kawiarni zostaje zawieszona.

Punkty będą mogły korzystać z opcji dowozu posiłków i odbioru osobistego dań przez gości. Obostrzenia mają obowiązywać przez dwa tygodnie z opcją przedłużenia. Jak poinformował premier, po trybie konsultacji, planowane jest zaprezentowanie programu wsparcia dla branży gastronomicznej.

Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie to:
•    Stołówki szkole
Wydawanie posiłków dozwolone jedynie dla klas 1-3 szkół podstawowych oraz kadry szkolnej z zachowaniem reżimu sanitarnego. 
•    Restauracje hotelowe
Dozwolone jest prowadzenie restauracji w hotelach, ale tylko dla gości nocujących co najmniej jedną dobę hotelową. Podawanie posiłków odbywa się wyłącznie do stolika i w reżimie sanitarnym (zakrywanie ust i nosa przez gości i obsługę, zachowanie odległości itp.).

Cała Polska zostaje objęta czerwoną strefą. Obowiązuje również ograniczenie imprez, spotkań i zebrań oraz zgromadzeń publicznych do pięciu osób spoza gospodarstwa domowego.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.