Gheorghe Marian Cristescu ponownie prezesem Polskiego Holdingu Hotelowego

Udostępnij artykuł

Rada Nadzorcza spółki PHH wybrała Gheorghe Mariana Cristescu na prezesa spółki Polskiego Holdingu Hotelowego na kolejną, trzyletnią kadencję. Cristescu pełni nieprzerwanie tę funkcję od 2016 r. i dalej będzie kontynuował rozwój całej grupy PHH.

Gheorghe Marian Cristescu
Gheorghe Marian Cristescu

Gheorghe Marian Cristescu jest związany z hotelarstwem od 25 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich: Radisson, Accor Hotels czy Best Western. Od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development). Celem spółki jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa, w ramach grupy PHH, która jest jednym z największych graczy na rynku hotelowym w Polsce. Obecnie w grupie znajduje się 10 spółek z 54 obiektami i blisko 6 tysiącami pokoi. W skład grupy PHH wchodzi Polski Holding Hotelowy, PHH Hotele, Gliwicka Agencja Turystyczna, Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych, PHN Property Management. Także Przedsiębiorstwo Usługowe Holtur, Interferie, Interferie Medical SPA, Geovita i Elbest. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi. Są to: Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group. 

Wraz z upływem kadencji zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, zakończy się również kadencja członka zarządu PHH, którą od stycznia 2022 r. pełni Zbigniew Gryglas. Rada Nadzorcza spółki wybrała ponownie Zbigniewa Gryglasa na kolejną kadencję i powierzyła mu funkcję członka zarządu ds. zrównoważonego rozwoju. Nowa kadencja zarządu PHH rozpocznie się z dniem następującym po odbyciu Zgromadzenia Wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za 2021 r.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 03.06.2022
Aktualizacja: 06.06.2022