Horeca Football Cup – sportowe święto gastronomii

Udostępnij artykuł
8 kwietnia w warszawskiej Soccer Arena odbyła się pierwsza edycja amatorskiego turnieju piłki nożnej. Misją wydarzenia jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska związanego z branżą gastronomiczną.

Warszawska scena restauracyjna jest bogata i zróżnicowana. Mogłoby się wydawać, że przy tak dużej liczbie restauracji walczących o gości, lokale niechętnie będą angażować się we wspólne przedsięwzięcia. HoReCa Football Cup pokazał, że jest zupełnie inaczej i że w branży jest miejsce tylko na zdrową konkurencję. Przebieg i atmosfera wydarzenia udowodniły także, że restauracje zaciekle i twardo walczące na boisku, poza nim tworzą jedną, wielką rodzinę.

Organizatorem wydarzenia jest obchodząca w tym roku 20-lecie działalności warszawska grupa restauracyjna Good Food Concept, związana z obiektami Dom Wódki i Muzeum Wódki, Elixir, Folk Gospoda, Czerwony Wieprz, The Roots, a także organizująca Festiwal Wódki i Zakąski. Jak przyznaje jej właściciel Piotr Popiński, turniej zrodził się z pasji pracowników naszej firmy do piłki nożnej i gastronomii.

– Restauracja jest swego rodzaju klubem piłkarskim, gdzie wszyscy mamy określone role i każdy codziennie pracuje, aby podnosić swój poziom. Tak w drużynie piłkarskiej, jak i w restauracji, jednostka, nawet gwiazda światowego formatu, nie osiągnie wiele bez wsparcia i poświęcenia całego zespołu. Turniej ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, integrację w poszczególnych zespołach pracowniczych, a także całego środowiska branży HoReCa. Jesteśmy przekonani, że pomysł będzie się rozwijał i w następnych edycjach przyciągnie nowe drużyny reprezentujące restauracje, bary, hotele, catering oraz firmy działające w sektorze Horeca – dodaje Piotr Popiński.

Turniej wygrała drużyna Drink Bar 4 You, drugie miejsce zajęła Coca Cola, a trzecie Folk Gospoda. W zawodach udział wzięły także restauracje: Moon Sfera, Warszawski Sznyt, Villa Foksal, Dawne Smaki, Dom Wódki i Czerwony Wieprz.
Głównym sponsorem pierwszej edycji Horeca Football Cup była Grupa Good Food Concept. Kolejna edycja planowana jest na czerwiec 2019. Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową na adres: biuro@gfccup.pl.

 

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 10.04.2019
Aktualizacja: 10.04.2019