Jacek Trybuchowski o sports barze, zaangażowaniu Roberta Lewandowskiego i planach na przyszłość

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS] NINE’s Restaurant & Sports Bar otworzył drzwi dla gości pod koniec zeszłego roku. O pierwszych wnioskach, atrakcjach, jakie można spotkać w lokalu oraz sports barze, planach na przyszłość i zaangażowaniu Roberta Lewandowskiego opowiada współwłaściciel konceptu – Jacek Trybuchowski.

Właściciele NINE’s zaprosili pierwszych gości na początku października. Jakie są wnioski z pierwszego okresu działalności?

Działamy od ośmiu miesięcy. Z każdym tygodniem coraz sprawniej. Jednak jest to skomplikowane miejsce, bo funkcjonujemy aż na pięciu poziomach, co jest sporym wyzwaniem operacyjnym. Zdecydowanie lepiej rozumiemy, jak zachowują się nasi Goście na różnych poziomach, gdy np. przechodzą ze sports baru do restauracji i w jaki sposób organizować eventy. Bardzo wiele osób utożsamia nas tylko z barem sportowym, a przecież dwa pietra naszej inwestycji to restauracja. Z tego powodu, tonujemy w niej sport, aby nikt nie czuł się „wyalienowany”. Słuchamy naszych Gości i staramy się być bardzo elastyczni, bo w końcu jesteśmy właśnie dla nich.

Tak, jak wspominałem na waszym XIX Food Business Forum 2021, na pewno rok zajmie nam budowanie zespołu i powoli zbliżamy się do tego momentu. Mamy jeszcze cztery miesiące, ale wszystko powoli się klaruje i jesteśmy coraz bliżej posiadania pełnego, stabilnego teamu. Organizujemy również coraz więcej eventów firmowych i prywatnych. Zaczęliśmy je aktywować i mamy więcej konferencji, spotkań do 50-60 osób. Gdy już pod koniec lutego widzieliśmy poprawę „po-covidową”, wydawało się, że złapiemy oddech, wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał. Wybuchła wojna. Wtedy dla dzieci z Ukrainy organizowaliśmy spotkania, świetlicę, oglądaliśmy filmy, był psycholog, animatorzy, wspólne posiłki. Nie chcieliśmy oklasków, pragnęliśmy pomóc, jak tylko możemy, w ciszy. Z resztą Ambasador Ukrainy jest naszym stałym bywalcem.

Cen nie można podnosić w nieskończoność

Szczególnie, że gastronomia jest jedną z pierwszych branży, które w przypadku ostatnich wydarzeń, tj. pandemii i wojny odczuwają skutki. Dodatkowo inflacja. Jak Państwo sobie z tym radzicie?

Pandemia i wojna w Ukrainie zdecydowanie nie pomagają branży. Nie było czasu na chociaż częściową odbudowę strat. Największym problemem i wyzwaniem, z którym wszyscy się borykamy jest inflacja i galopujące ceny żywności oraz mediów. To wywróciło do góry nogami nie tylko nasz biznes, ale myślę, że każdy interes gastronomiczny w tym kraju. Model biznesowy, presja płacowa, produktowa, powodują, że wchodzenie w tę branżę dzisiaj, to duże ryzyko. Brakowało nam wszystkim momentu spokoju. Nawet jeśli sprzedaż doszła już do tego minimalnego poziomu, zakładanego w planie biznesowym, to co możemy zrobić z kosztami? Cen też nie można podnosić w nieskończoność, bo Goście są coraz bardziej sensytywni. Ale, jakie mamy wyjście, gdy produkty drożeją o 30-50 proc. w ciągu miesiąca? Staramy się podejmować szereg działań, ale nie zawsze się to udaje. Wydawało się, że pandemia mocno „przesiała” tę branżę, ale boję się, co będzie za pół roku.

Zmiana profilu gości

NINE’s jest bardzo dużym lokalem, z podziałem na poziomy. Wspomina Pan, że to wyzwanie operacyjne, ale także komunikacyjne. Macie bardzo szeroki przekrój odwiedzających?

Naszym założeniem od samego początku było, aby ten profil był bardzo zróżnicowany. Ale tak, to olbrzymie wyzwanie operacyjne. Mamy ponad 17 tys., obserwujących na Instagramie, co daje chyba jeden z najlepszych wyników w Polsce dla lokalu gastronomicznego. Chcieliśmy adresować to miejsce do szerokiego spektrum Gości. To się udaje. Myślę, że w tej chwili mamy coraz więcej wymagających odwiedzających, którzy mają już swoje oczekiwania, rozumieją, jak smakuje dobre jakościowo mięso czy wino. Przybywa ludzi biznesu, organizacji eventów. Niedziela jest absolutnie dniem rodzinnym.

Nie brakuje także oczywiście fanów sportu i samego Roberta. Docieramy również do młodzieży, przychodzą pary na randki. Pojawiają się i osoby starsze. Taki widok bardzo nas cieszy. Coraz ważniejszym elementem stają się dla nas turyści, co m.in. bardzo mocno zauważamy podczas długich weekendów, jak np. majowy. Warszawa opustoszała, wiele osób odpoczywało nad Wisłą, była piękna pogoda, w restauracjach nie było tłumów, a u nas kolejka. Analizowaliśmy, kim są ci Goście i 90 proc. to osoby spoza stolicy. Odwiedzają Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego i… nas. W tym upatrujemy dużą szansę na lato, bo niestety wiadomo, co dzieje się wtedy z gastronomią w mieście…

Sports bary w Polsce

Istotny element całej inwestycji to Sports Bar. Czy Polacy są już gotowi na takie miejsca?

Bary sportowe w Polsce mają trudne życie. To bardzo specyficzne, niszowe miejsca. Jednak trochę się to zmienia. Formuła 1 jest świetnym przykładem. Od zeszłego roku mamy stałą grupę ponad 100 fanów wyścigów. Wtedy cały bar jest praktycznie zamknięty dla nich. Gdy w zeszłym roku był finał, to mieliśmy prawie 300 osób i tylko część mogła wejść do środka. Muszę przyznać, że fani Formuły 1 są doskonali! Średnia wieku to 25 lat, w równym podziale 50/50 kobiety i mężczyźni. Genialna publika, najlepsza, jaką kiedykolwiek widziałem.

Nawet jeśli mocno stawiamy na promowanie wydarzeń sportowych, to poza piłką nożną i Formułą 1, które odgrywają olbrzymią rolę w tym biznesie, to jest to utrudnione zadanie. Na tenis goście przychodzą dopiero na finał. NBA cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ale pojawia się problem różnicy czasu. Miejsca barowo-restauracyjne u nas jeszcze zdecydowanie raczkują. Bar działa wspaniale, ale w głównej mierze tylko gdy są wydarzenia sportowe. Wtedy tętni życiem.

Atrakcje dla gości

Co więc czeka na fanów sportu w NINE’s? Czego nie spotkają w innych tego typu miejscach w Polsce?

Właśnie we wspomnianej wyżej części Sports Barowej jest najwięcej sportu, ale i jednocześnie elastyczności. Mamy tam ponad 20 ekranów, możliwość transmisji 10-12 różnych eventów równolegle, ale zwykle jest jeden temat wiodący. Mocno wspiera nas partner medialny Przegląd Sportowy i wspólnie tworzymy co tydzień grafik najważniejszych wydarzeń. Mamy też system QR kodów. Posiadając własne słuchawki, można słuchać tego, co akurat nie jest głównym audio. Wystarczy wpiąć się w odpowiedni kanał za pomocą bardzo prostej aplikacji.

W strefie Fan Zone, mamy główny ekran do transmisji (ponad 180 cali), i prawdziwe trybuny stadionowe. To wyjątkowa przestrzeń do największych eventów sportowych, ale także i konferencji biznesowych. Jednym z naszych większych eventów był Super Bowl. Mieliśmy pełną restaurację, sports bar oraz fan zone, mimo wspomnianej różnicy czasu. To było intensywne wydarzenie, bo przypadało w nocy z niedzieli na poniedziałek (transmisja rozpoczynała się o 2:00 nad ranem, a my zaczynaliśmy animować Gości już od 20:00). Przedłużyliśmy weekend o kolejne godziny, a następnego dnia były już walentynki.
Super Bowl też nas pozytywnie zaskoczył, ponieważ sądziliśmy, że zaktywizujemy nim w głównej mierze obcokrajowców, a pojawiło się jedynie 3 proc. Amerykanów. To świetnie pokazuje możliwości i oczekiwania. Ludzie zaczynają też powoli rozumieć, że u nas jest nie tylko sport, bo na początku często było zdziwienie: To wy też macie restaurację? (śmiech).

Zaangażowanie Roberta Lewandowskiego w NINE’S

Otwarcie odbiło się dużym echem. Goście liczą na częstą obecność w lokalu Roberta Lewandowskiego i mają nadzieję, że będzie coś bezpośrednio serwował…

Mieliśmy taki plan i może go jeszcze zrealizujemy (śmiech). Teraz już trochę się wszystko uspokoiło. Na samym otwarciu był Robert ze swoimi przyjaciółmi. Otworzyliśmy najpierw Sports Bar. Niespodzianką dla Gości był fakt, iż Robert był w restauracji. Tego dnia padły wszystkie social media, więc zaczęliśmy zapraszać ludzi z zewnątrz, mówiąc, że Lewandowski jest w restauracji. Jedni wierzyli, inni nie (śmiech). Ci, którzy przyszli, byli w szoku. Robert jest u nas praktycznie za każdym razem, gdy jest w Warszawie. Nawet, gdy jest w mieście, ale nie ma go w lokalu, bo ma inne zobowiązania, dzwoni, aby np. dostarczyć mu lunch. Obecność Roberta w lokalu wychodzi bardzo naturalnie.

Gdy był Plebiscyt Przeglądu Sportowego, kolejnego dnia u nas odbywała się konferencja. Goście też wtedy byli w restauracji, przypadało to na niedzielę, więc lokal był pełen rodzin. Dzieciaki były w siódmym niebie. Natomiast innym razem, gdy restauracja była cała zapełniona fanami Roberta, zeszliśmy razem na dół, do Sports Baru, gdzie odbywała się wspomniana transmisja Formuły 1 i nawet nikt nie zareagował na jego obecność (śmiech).
Robert czasem też testuje nowe produkty. Ma swoje stałe ulubione pozycje w naszym menu. Relacje są bardzo dobre i mocno doceniamy to, że zawsze stara się znaleźć czas dla NINE’s. Szczególnie biorąc pod uwagę jego napięty kalendarz i wiele… Cały wywiad publikujemy w NOWOŚCI GASTRONOMICZNE maj – czerwiec 2022. Kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.07.2022
Aktualizacja: 14.07.2022