McDonald’s wychodzi z Rosji

Udostępnij artykuł

Po ponad 30 latach działalności w tym kraju, McDonald’s ogłosił, że ​​opuści tamtejszy rynek i rozpoczął proces sprzedaży swojego rosyjskiego biznesu. To skutek ogłoszenia McDonald’s z 8 marca 2022 r., kiedy firma poinformowała, że tymczasowo zamyka restauracje w Rosji i wstrzymała działalność w tym kraju.

McDonald's

McDonald’s doszedł do wniosku, że dalsze posiadanie firmy w Rosji nie jest już możliwe i niezgodne z wartościami firmy.

Spółka prowadzi sprzedaż całego swojego portfela restauracji McDonald’s w Rosji lokalnemu nabywcy. Do priorytetów należy dążenie do zapewnienia pracownikom w Rosji otrzymywania wynagrodzenia do czasu zamknięcia każdej transakcji. Także zapewnienie zatrudnienia w przyszłości u każdego potencjalnego nabywcy.

Mamy długą historię ustanawiania głębokich, lokalnych korzeni. Jesteśmy wyjątkowo dumni z 62 tys. pracowników, którzy pracują w naszych restauracjach, a także z setek rosyjskich dostawców, którzy wspierają nasz biznes oraz z lokalnych franczyzobiorców. Ich oddanie i lojalność wobec McDonald’s sprawiają, że to ogłoszenie jest niezwykle trudne. Jednak jesteśmy zaangażowani w naszą globalną społeczność i musimy pozostać niezłomni w naszych wartościach. Przywiązanie do nich oznacza, że ​​nie możemy dłużej utrzymywać tam świecących łuków – powiedział prezes i dyrektor generalny McDonald’s, Chris Kempczinski.

Restauracje McDonald’s na Ukrainie pozostają zamknięte. Spółka nadal wypłaca pełne pensje swoim pracownikom w tym kraju i wspiera lokalne działania humanitarne prowadzone przez Fundację Ronalda McDonalda. W całej Europie McDonald’s wspiera ukraińskich uchodźców poprzez darowizny żywności, mieszkania i zatrudnienie.

Źródło: Biuro Prasowe McDonald’s

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione