MobilnyCatering.pl – system nowej generacji dla cateringów dietetycznych i nie tylko

Udostępnij artykuł
Na przełomie lutego i marca zadebiutował w Polsce nowy system informatyczny do obsługi cateringów dietetycznych oraz innych firm z branży gastronomicznej – MobilnyCatering.pl. Nazwa systemu nie jest przypadkowa, ponieważ projektanci systemu duży nacisk położyli na aplikacje mobilne iOS i Android dla klientów cateringu, które mają być podstawowym narzędziem do zarządzania wykupioną dietą oraz do komunikacji między cateringiem i klientami.

Oprócz aplikacji mobilnych dla klientów system udostępnia również aplikacje mobilne dla kierowców, dzięki którym kurierzy mają dostęp do zawsze aktualnych informacji o dostawach (adres klienta, telefon kontaktowy, kod do domofonu / bramy, godziny i miejsce dostawy, dodatkowe wskazówki od klienta), mogą oznaczać przesyłki jako dostarczone, a z drugiej strony manager lub właściciel cateringu może w czasie rzeczywistym śledzić pozycję kierowców na mapie.

Oprócz aplikacji mobilnych dla klientów i kierowców system MobilnyCatering.pl oferuje wszystko to, co jest niezbędne do funkcjonowania cateringu – zintegrowany ze stroną WWW sklep online do zamawiania diet, panel klienta w wersji webowej dla klientów, którzy nie są „mobilni” oraz przede wszystkim rozbudowany panel administracyjny (CRM) dla managera
i pracowników cateringu, zawierający m.in. moduły:

 • zarządzanie klientami, zamówieniami i historią operacji,
 • zarządzanie dietami, menu i dodatkami,
 • zarządzanie kierowcami, strefami dostaw i dostawami,
 • raporty dla kuchni i pakowania,
 • drukowanie etykiet na torby i pudełka,
 • komunikacja z klientami (oceny posiłków, aktualności, powiadomienia PUSH, ankiety, promocje, kody rabatowe).
Zupełnie inna filozofia systemu

MobilnyCatering.pl to nie tylko nowoczesne technologie i kompleksowy system automatyzujący procesy w cateringu dietetycznym, ale przede wszystkim zupełnie inne podejście do modelu biznesowego i komunikacji z klientem.

Aktualnie dominującym trendem na polskim rynku są serwisy agregujące oferty cateringów (tzw. porównywarki), które pozwalają klientom na wygodne przeglądanie oferty wielu cateringów w jednym miejscu, ale jednocześnie pobierają wysokie prowizje od sprzedaży
i pozwalają na łatwą zmianę cateringu na inny. Niestety to, co wygodne dla klientów niekoniecznie jest korzystne dla cateringów. Przekonuje się o tym aktualnie branża restauracyjna, która w związku z koronawirusem musi szybko przejść z offline na online, co niejednokrotnie okazuje się nierentowne z powodu bardzo wysokich prowizji pośredników.

Zresztą model, który „sprawdzał się” w przypadku restauracji i tak wydaje się nieadekwatny w przypadku cateringów dietetycznych. O ile klient zamawiający z kilku restauracji naprzemiennie jest czymś zupełnie naturalnym, to korzystanie z usług dwóch cateringów dietetycznych jednocześnie jest niemożliwe.

MobilnyCatering.pl w odróżnieniu od porównywarek stawia na budowanie indywidualnej marki każdego cateringu i lojalności klientów bez wysokich prowizji za sprzedaż.

Nie tylko dla cateringów dietetycznych

MobilnyCatering.pl dzięki budowie modułowej, uniwersalnym funkcjonalnościom
i elastycznej konfiguracji może być wdrożony nie tylko w typowych cateringach dietetycznych, ale każdej firmie z branży gastronomicznej, która chce się przestawić z serwowania pojedynczych dań w lokalu na dowóz do klientów zestawu posiłków na cały dzień lub kilka dni.

MobilnyCatering.pl w ostatnim tygodniu podpisał umowę na wdrożenie systemu w sieci restauracji zlokalizowanych w galeriach handlowych, która do tej pory nie prowadziła sprzedaży online ani nie oferowała całodniowych zestawów posiłków. Dostawa kilku posiłków jednocześnie na cały dzień jednym kursem kierowcy istotnie zmniejsza koszty dostawy, a zamówienia klientów na kilka dni do przodu w połączeniu z płatnością online z góry dają poczucie stabilizacji i przewidywalności.

Wdrożenie systemu

MobilnyCatering.pl to oprogramowanie dostępne w chmurze z poziomu przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnych, dzięki czemu korzystanie z systemu nie wymaga od cateringu zakupu jakiegokolwiek sprzętu czy instalacji oprogramowania.

Platforma jest udostępniana w ramach niewielkiego miesięcznego abonamentu bez żadnej opłaty wdrożeniowej, przez co jest łatwo dostępna dla każdego cateringu.

Razem z oprogramowaniem dostarczane są wzory dokumentów prawnych (regulamin, polityka prywatności) niezbędne do prowadzenia sprzedaży przez Internet, co pozwala zaoszczędzić na kosztach kancelarii prawnej.

Wdrożenie systemu może być zrealizowane nawet w ciągu jednego dnia od podpisania umowy! Przed podjęciem decyzji o wdrożeniu systemu każdy catering może bez żadnych zobowiązań przetestować bezpłatnie wersję DEMO systemu.

Główne korzyści z wdrożenia systemu to:

 • Automatyzacja obsługi klientów i wszystkich procesów w cateringu
 • Natychmiastowy i bezbłędny obieg informacji 24/7
 • Oszczędność czasu dzięki automatyzacji procesów
 • Zerowe koszty wdrożenia i niskie miesięczne koszty utrzymania
 • Obniżenie prowizji operatora płatności od każdego zamówienia online
 • Bezproblemowa migracja klientów
 • Brak długoterminowych zobowiązań i możliwość rezygnacji w każdej chwili
 • Nieograniczona skalowalność systemu dzięki działaniu w chmurze
 • Informacje zwrotne od klientów dzięki ocenom posiłków, ankietom i powiadomieniom PUSH
 • Zwiększenie lojalności klientów korzystających z nowoczesnych i wygodnych aplikacji mobilnych
Zespół

System MobilnyCatering.pl jest rozwijany od prawie roku przez 30-osobowy zespół altconnect.pl – software house z 10-letnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji mobilnych i webowych w chmurze. Zaawansowany technologicznie zespół oraz brak powiązań kapitałowych z firmami z branży gastronomicznej umożliwia zarówno realizację szybkich
i ekonomicznych wdrożeń systemu, jak również daleko idące dostosowanie systemu
i stworzenie dedykowanych aplikacji na bazie rozwiązania dla bardziej wymagających klientów dysponujących większym budżetem.

Strona WWW: https://mobilnycatering.pl
Facebook: https://www.facebook.com/MobilnyCatering/
Instagram: https://www.instagram.com/mobilnycatering_pl/

Tekst powstał we współpracy z MobilnyCatering.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.04.2020
Aktualizacja: 23.04.2020