Nowy gin bar w stolicy już zaprasza gości

Udostępnij artykuł
Lokal znajduje się w jednym z niedawno otwartych hoteli. Mowa o Motel One, przy Tamce w Warszawie. Właśnie tam ruszył bar, w którym koneserzy ginu z pewnością znajdą coś dla siebie, ponieważ w ofercie znajduje się aż 36 rodzajów tego trunku.

Motel One znajduje się na trasie do najpopularniejszych miejsc – Bulwary, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście czy Powiśle.

One Lounge to przestrzeń, wypełniona włoskimi meblami robionymi na specjalne zamówienie Motel One Warszawa-Chopin. Wchodząc do hotelu od razu zobaczymy kanapę w kształcie klawiatury fortepianu. Nad recepcją widnieje mural autorstwa Mariusza Libela, współtwórcy kultowej grupy Twożywo. Dalej czarna szklana ściana za barem, która przypomina fortepian, hokery mające kształt nutek i przede wszystkim fotele, w których można siedzieć, sącząc gin & tonic. Ten koktajl powstał na potrzeby… lecznicze. Wymyślono go na początku XIX w. jako remedium na malarię – do ginu dolewano tonik, żeby zbalansować gorzki smak zawartej w nim leczniczej chininy. Okazało się, że od lekarstwa do kultowego drinku jest bardzo blisko – koktajle na bazie ginu weszły szturmem do popkultury, np. dzięki filmom o agencie 007, czy piosenkom Oasis.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 12.08.2019
Aktualizacja: 13.08.2019