Oddaj krew i odbierz darmową kawę od Green Caffè Nero

Udostępnij artykuł
Pandemia to okres, kiedy mniej osób odwiedza centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa, podczas gdy w szpitalach pojawia się coraz więcej osób, którzy jej potrzebują. Dlatego tak ważne jest, aby zaangażować się w pomoc. Wspólna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Green Caffè Nero odbędzie się w dniach 25-29 stycznia 2021 roku w czterech warszawskich oddziałach RCKiK oraz punktach mobilnych. Każdy, kto zdecyduje się oddać krew w dniach trwania akcji, otrzyma zaproszenie na dowolną kawę lub herbatę do wykorzystania we wszystkich kawiarniach Green Caffè Nero.

Ponad połowa Polaków uważa, że krew można wyprodukować w laboratorium i jest to jeden
z najczęściej powielanych stereotypów na temat krwiodawstwa, podczas gdy jedyną fabryką krwi i jej składników jest ludzki organizm. Wraz z Green Caffè Nero Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawiechce przekonać mieszkańców stolicy, że warto oddać krew. Zwłaszcza teraz, kiedy w szpitalach doświadczamy braków. Warto poczuć się jak ktoś wyjątkowy, kto ratuje życie drugiego człowieka –
przekonują pracownicy RCKiK w Warszawie.

W akcje społeczne zawsze chętnie się angażujemy, ponieważ odpowiedzialność względem drugiego człowieka wynika z wyznawanych przez nas wartości i kultury firmy. Gdy pojawiła się możliwość wsparcia promocji akcji tak szlachetnej jak oddawanie krwi, nie zwlekaliśmy ani chwili – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero. – Nasza akcja #KawaDlaMedyka, którą zorganizowaliśmy w listopadzie 2020 roku, spotkała się z ogromnym pozytywnym odzewem – wydaliśmy wówczas bardzo dużo kaw przedstawicielom zawodów związanych z ochroną zdrowia, czym byliśmy bardzo zbudowani. Pomyśleliśmy, że skoro nasza działalność jest ograniczona, w obostrzeniach, możemy prowadzić sprzedaż tylko w opcji na wynos, to mamy możliwość jeszcze aktywniej zaangażować się w akcje pomagając drugiemu człowiekowi. Do udziału w akcji zachęcamy również naszych baristów i pracowników biura. Dla każdego pracownika, który odda krew przygotowaliśmy drobny upominek. Wierzymy, że dobro powraca, stąd nasze wsparcie krwiodawstwa – dodał Adam Ringer.

Wspólna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Green Caffè Nero odbędzie się w dniach 25-29 stycznia 2021 roku w 4 warszawskich oddziałach RCKIK, tj. w Szpitalu Bielańskim przy ul. Cegłowskiej 80, w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus przy ul. Nowogrodzkiej 59 oraz w Centrum Zdrowia Dziecka przy Al. Dzieci Polskich 20, jak również w siedzibie przy ul. Saskiej 63/75 oraz w każdym mobilnym punkcie Centrum Krwiodawstwa.

Każdy, kto zdecyduje się oddać krew w dniach trwania akcji otrzyma zaproszenie na dowolną kawę / herbatę do wykorzystania we wszystkich kawiarniach Green Caffè Nero.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia i przygotowania do oddania krwi znajdują się pod linkiem: www.rckik-warszawa.com.pl/oddzia%C5%82y-terenowe-rckik-w-warszawie.html.

Warto pamiętać, że jednorazowo pobierana jest jedna jednostka krwi pełnej, czyli 450 ml. Oddawanie krwi nie powoduje żadnych efektów ubocznych. By się nią podzielić, nie jest wymagana znajomość grupy krwi. Potencjalny dawca krwi jest poddawany kontroli medycznej, a grupa krwi jest ustalana po pobraniu. Każdy zdrowy, dorosły człowiek może stać się honorowym dawcą krwi.

Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek, pić dużo wody lub soków owocowych już dzień wcześniej przed oddaniem krwi. Pół godziny przed oddaniem krwi należy powstrzymać się od palenia papierosów. Nie należy też przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu i/lub środkach zmieniających nastrój. Oddawanie krwi nie powoduje obserwowalnego spadku, ani wzrostu masy ciała.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 25.01.2021
Aktualizacja: 25.01.2021