Premier Mateusz Morawiecki: Będzie wsparcie dla gastronomii

W czasie konferencji prasowej prezes Rady Ministrów ogłosił, że branże, które w ostatnim czasie zostały najbardziej dotknięte w wyniku epidemii i nie mają możliwości pracy stacjonarnej, będą mogły skorzystać z pomocy w ramach Tarczy Branżowej. Dotyczy ona: gastronomii, rozrywki (targi, fotografia, film estrada), zdrowia fizycznego (siłownie, sport, rekreacja) i sprzedaży detalicznej (bazary i targi).

Przewiduje ona wsparcie dla przedsiębiorców: zwolnienie ze składek ZUS, postojowe dla pracowników oraz bezzwrotną dotację w wysokości 5 tys. zł. Pomoc ta dotyczy listopada. Należy również udowodnić przychód niższy o 40 proc. r/r. Prognozuje się, że ze wsparcia skorzysta ok. 200 tys. przedsiębiorstw i ponad 372 tys. pracowników, a łączna kwota pomocy wyniesie 1,83 mld zł.

Znalezienie właściwej ścieżki jest kluczem do szybkiego odbicia gospodarczego w najbliższej przyszłości. Wirus nie zostawia nam dużego pola do manewru. Wszystkie dotknięte przedsiębiorstwa, chcemy objąć programem wsparcia – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.