Rusza konkurs Stowarzyszenia Sommelierów Polskich – Wino na medal

Udostępnij artykuł
Dla firm importujących i dystrybuujących wino w branży gastronomicznej projekt jest okazją, by wyróżnić swoje najlepsze produkty wobec klienta ostatecznego, a także podnieść lub ugruntować swoją pozycję w branży. Nagrodzone wina będą mogły być oznakowane zdobytym wyróżnieniem. Konkurs adresowany jest do działających w Polsce importerów, dystrybutorów i producentów wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HoReCa. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas finału Mistrzostw Polski Sommelierów, 25 maja. Horecanet.pl oraz Nowości Gastronomiczne obejmą wydarzenie Patronatem Medialnym.

Nadesłane na konkurs butelki będą oceniane przez komisję konkursową złożoną z sommelierów i ekspertów winiarskich. Jury, które zbierze się w maju, oceni produkty w skali 100-punktowej  metodą tzw. degustacji w ciemno. Nad przebiegiem obrad komisji będzie czuwała Kancelaria Radców Prawnych Leszek Czarny, Wojciech Budny i Wspólnicy. Wyróżnienia będą przyznawane w następujących kategoriach:

  • wina spokojne: białe, różowe, czerwone
  • wina musujące: białe, różowe, czerwone
  • wina wzmacniane: białe, różowe, czerwone

Wyróżnienia otrzymają produkty, które uzyskają:

  • 82,0 – 85,9 punktów – medal brązowy
  • 86,0 – 89,9 punktów – medal srebrny
  • 90 – 100 punktów – medal złoty

Najwyżej ocenionym w danej kategorii winom, które uzyskają złoty medal, przyznana zostanie nagroda specjalna „Grand Prix”.

Do konkursu można zgłaszać dowolną liczbę produktów winiarskich. Aby wziąć udział w konkursie trzeba wypełnić formularz konkursowy dostępny na stronie internetowej www.sommelierzy.pl, wnieść z góry opłatę rejestracyjną w wysokości 50 zł netto za każdy zgłaszany produkt oraz przesłać po trzy butelki każdego zgłaszanego wina.  Produkty można zgłaszać do 10 maja. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas finału Mistrzostw Polski Sommelierów, 25 maja. Pełny regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

Kontakt dla uczestników konkursu: winonamedal@sommelierzy.pl

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 18.02.2019
Aktualizacja: 18.02.2019