Sieć dobro & dobro zachęca do wspierania Ukrainy

Udostępnij artykuł

W obecnej trudnej sytuacji na Ukrainie dobro&dobro cafe nie może stać obojętnie. Rozpoczyna zbiórkę w swoich kawiarniach na rzecz pomocy Ukrainie oraz apeluje do całej polskiej gastronomii, aby dołączyła.

Dobro Dobro pomoc dla Ukrainy
Dobro Dobro pomoc dla Ukrainy

Jak polska gastronomia może pomóc Ukrainie?

Na Ukrainie toczy się okrutna wojna. My, mieszkając w Polsce, staramy się zorganizować pomoc każdego rodzaju: finansową, humanitarną, informacyjną. Koordynujemy chętnych do pomocy. Prosimy polską gastronomię, całą Polskę i Unię Europejską, aby wsparła Ukrainę informacyjnie oraz finansowo – komentuje współwłaścicielka sieci kawiarni dobro&dobro cafe Inna Yarova.

W każdej kawiarni dobro&dobro są rozmieszczone plakaty z hasłami “Dziś Ukraina, jutro Polska”, “Stop wojnie”. Zawierają link kierującym do wpłacania darowizny na rzecz pomocy Ukrainie.

Zbiórkę zorganizowała fundacja UNITERS (United Volunteers), która od 2014 organizuje coroczną akcję “Święta bez taty”. Od 2014 fundacja UNITERS zorganizowała już siedem zbiórek “Święta bez taty”. Wręczyła ponad 20 tys. imiennych prezentów dzieciom, które ucierpiały na skutek wojny na wschodzie Ukrainy. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, że pamiętamy o tym, że ich ojcowie oddali to, co najcenniejsze, swoje życie, w walce o lepsze jutro.

Kliknij, aby wesprzeć

W tym trudnym dla Ukrainy czasie “zjednoczeni wolontariusze” szybko zareagowali na zaistniałą sytuację i w ciągu jednego dnia założyli zrzutkę. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione najpilniejsze rzeczy, które będą wysyłane na Ukrainę.  

UWAGA!
Jeżeli sami prowadzicie podobne akcje lub macie wiedzę o innych inicjatywach branży – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres:
biuro@brogb2b.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 28.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023