Skuteczny i ekonomiczny sposób dezynfekcji

Udostępnij artykuł
Zdezynfekuj pomieszczenia hotelowe i restauracyjne w kilkanaście minut lampami UV-C STERILON. Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję.
  • Nie wymaga nakładu pracy ludzkiej
  • Nie zużywa środków chemicznych – generuje oszczędności
  • Jest przyjazny dla środowiska – minimalizuje zużycie chemicznych środków do dezynfekcji.

Dezynfekcję światłem UV-C możesz przeprowadzić na da sposoby.

Dezynfekcja bezpośrednia – lampa UV-C STERILON

Do odkażania powierzchni i przedmiotów dedykowana jest biobójcza lampa powierzchniowa typu UV-C STERILON. W zależności od jej mocy można odkazić różnej wielkości przestrzenie znajdujące się w zasięgu strumienia świetlnego. Orientacyjny czas naświetlania (sterylizacji), pozwalający usunąć 99,9 proc. szkodliwych wirusów, bakterii i grzybów, wynosi 15 minut. Dodatkową zaletą lamp UV-C STERILON jest ich mobilność – kompaktowa budowa, niska waga oraz uchwyt pozwalają na jej łatwe przenoszenie.

Dezynfekcja przepływowa – lampa UV-C STERILON

Lampa przepływowa typu UV-C STERILON FLOW, to idealny sposób na dezynfekcję miejsc, w których przebywają ludzie. W lampie UV-C STERILON FLOW źródło światła ultrafioletowego zamknięte jest w obudowie i nie wydostaje się na zewnątrz. Powietrze, dzięki stymulowanemu ruchowi, przechodzi przez wnętrze lampy, gdzie zostaje naświetlone i oczyszczone. Lampa ta idealnie sprawdzi się w przestrzeniach ogólnodostępnych: w recepcji, lobby, restauracji, strefie SPA. Wystarczy postawić lampę w dogodnym miejscu, a w ciągu godziny zostanie zdezynfekowanych (w zależności od modelu lampy) od 110 do 160 m3 powietrza na godzinę.

Technologia dezynfekcji UV jest znana od około stu lat i wykorzystywana głownie w medycynie. Jednak jej  zastosowanie  jest  dużo  szersze.  Lampy  UVC,  wykorzystując  światło  ultrafioletowe,  niszcząc DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu, są jednym z  najskuteczniejszych urządzeń, zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby. Ponieważ światło ultrafioletowe jest groźne dla skóry i oczu, przed użyciem lampy UV-C należy się bezwzględnie zapoznać z jej instrukcją obsługi.

Więcej na: https://sterilon.pl/

Tekst powstał we współpracy z firmą Sterilon.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.06.2020
Aktualizacja: 29.06.2020