Warszawa: Nowa przestrzeń gastronomiczna w Ogrodach Urlicha otworzy się w 2022 roku

Wiosną tego roku rozpoczną się prace budowlane terenów historycznych, znajdujących się nieopodal centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie Wola Parku. Ich historia sięga aż 1805 roku, kiedy Jan Bogumił Ulrich założył pierwsze w Warszawie zakłady ogrodnicze ze szklarniami z tropikalną roślinnością i owocami.

Ogrody zostaną zrewitalizowane i przebudowane z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań według idei circular economy i zero-waste, zachowując jednocześnie ducha ich historii.

Zaprojektowaliśmy przestrzenie dla lokali gastronomicznych o powierzchniach od 15 do 155 mkw. wraz z ogródkami zewnętrznymi. Willa Ulricha oferuje 466 m2 łącznej przestrzeni użytkowej, natomiast Zielona Chata 484 mkw podkreśla Artur Drączkowski, kierownik projektu, przedstawiciel inwestora Ingka Centres. To wyjątkowe przestrzenie, stworzone z poszanowaniem środowiska i z dbałością o zrównoważony styl życia i dobre samopoczucie. Chcemy, aby każdy odwiedzający czuł się tutaj dobrze, mógł odpocząć i się zrelaksować. Stawiamy na mnóstwo zieleni i naturalne dodatki. Wszystkich zainteresowanych najemców zapraszamy do kontaktu – dodał Artur Drączkowski.

Koncepcja rewitalizacji zakłada odnowę m.in. szklarni Ulricha, w których zachowane zostaną jego historyczne elementy – ceglane kominy, ściany szczytowe odzwierciedlające układ budynków szklarniowych oraz część piwniczna z historyczną kolebką – przykryciem łącznika pomiędzy dwiema szklarniami. Zyskają one nowe przykrycie dachowe, odtwarzające historyczny układ konstrukcyjny dachów.

W Parku Ulricha zostanie wymienione oświetlenie na energooszczędne, a sieć kanalizacji zmodernizowana. Park wzbogaci dodatkowe wyposażenie w postaci ławek i altany ogrodowej. Karczma Soplicowo otworzy się nie tylko pod nową nazwą, ale też w kształcie sprzed lat, z czasów kiedy rodzina Ulrichów i pracownicy Ogrodów spędzali tu swój czas. Willa Ulricha po odnowie i wyposażeniu w ogródek zewnętrzny stanie się wyjątkowym punktem na gastronomicznej mapie Warszawy. Całość dopełni Ogród Codzienny oraz przeorganizowany, obecny plac, który zyska dodatkową zieleń w postaci drzew. Będzie to ogólnodostępne miejsce, w którym będą odbywać się różnego rodzaju eventy, kino, spektakle czy koncerty.

Rodzina Ulrichów ma niezwykłą i inspirującą historię, pełną zaangażowania i pasji, dlatego zależy nam na przywróceniu Ogrodom ich dawnej świetności i nadaniu im nowego biegu, zgodnego z oczekiwaniami okolicznych mieszkańców. Stworzymy przestrzeń, w której każdy, od najmłodszych po seniorów, odnajdzie coś dla siebiepowiedział Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

Wszystkie aktualności dotyczące wyglądu Ogrodów, ich przeznaczenia i historii, a także informacje dla przyszłych najemców są umieszczone na docelowej stronie www.ogrodyulricha.pl.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.