Weranda Home we współpracy z DMDmodular stworzy 20 obiektów modułowych w standardzie hotelowym

Udostępnij artykuł
4 sierpnia 2020 r. została zawarta umowa  pomiędzy partnerami na realizację projektu zlokalizowanego w Sławicy (k/Poznania), na terenie istniejącego kompleksu hotelowego, w otoczeniu lasu i jezior.

Projekt obejmuje 20 modułów w formie niezależnych jednostek w standardzie hotelowym liczących od 35 mkw do 80 mkw, co pozwala na zwiększenie istniejącej bazy noclegowej o minimum 80 dodatkowych miejsc. W pierwszej fazie, której realizacja planowana jest na jesień br., powstanie pięć niezależnych wykończonych pod klucz jednostek hotelowych/domów. 

Serię produktów Smart Living rozwijamy od końca 2018 r. W tym czasie opracowaliśmy osiem całorocznych i ekologicznych typów produktów liczących od 28 mkw do 80 mkw. Pierwotnie produkty rozwijane były głównie dla rynku holenderskiego, gdzie od 2019 r. Spółka sukcesywnie dostarcza produkty na tereny parków rekreacyjnych oferującym swoim gościom zakwaterowanie “second home” w standardzie hotelowym. Tu motorem rozwoju produktu był odpoczynek i czas wolny. Obecne wyzwania pandemiczne spowodowały odczuwalną transformację zachowań i potrzeb, których wynikiem jest wymóg zachowania dystansu społecznego, który obejmuje już nie tylko czas relaksu, ale również czas pracy. Seria Smart Living fantastycznie wpisuje się w obecną przemianę stanowiąc interesujące, gotowe i sprawdzone rozwiązanie dla rynku hotelarskiego, rekreacyjnego (osad) ale i mieszkaniowego w Polsce. Tym bardziej cieszymy się, że możemy zrealizować obiekty na terenie Weranda Home, w miejscu malowniczym, o niezwykłym klimacie i atmosferze – mówi Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes zarządu DMDmodular.

Możliwość bardzo szybkiej realizacji (produkcja zajmuje zaledwie kilka tygodni), a tym samym ekspresowego zwiększenia bazy noclegowej, kontrola jakości gwarantująca wysoki standard wykończenia oczekiwany przez rynek oraz możliwość bezinwazyjnej lokalizacji w krajobrazie, to tylko niektóre zalety zastosowania technologii DMDmodular.

Połączenie i współpraca Werandy Home i DMDmodular nie było przypadkowe. Od dłuższego czasu szukaliśmy najlepszego rozwiązania i partnera do rozbudowy naszej bazy noclegowej. Weranda Home to obecnie rezydencja z 12 luksusowymi apartamentami oraz wolnostojąca willa, w pełni wyposażona, którą wynajmujemy naszym Gościom na wyłączność. Z myślą o odpoczynku i ucieczce od gwaru miasta, stworzyliśmy miejsce, w którym można wypocząć, złapać oddech, zapomnieć o pędzącym świecie ale brakowało miejsca dla wszystkich naszych gości. Domy modułowe typu Smart Living Home to nie tylko idealna odpowiedź na zapotrzebowanie rynku w obecnej, pandemicznej rzeczywistości ale przede wszystkim realizacja kompleksu najwyższej jakości designerskich domów, które w otoczeniu naturalnego krajobrazu wpisują się w naszą ideę komfortowego odpoczynku w pięknej naturze. Dodatkowa baza noclegowa w postaci obiektów DMD, wkomponowanych w otoczenie lasu i dwóch jezior tworzy niepowtarzalny i wyjątkowy nastrój do doskonałego odpoczynku i wypełnia kompleksowo ofertę Werandy Home – mówi Jan Poniński CEO grupy Weranda Family

Spółka DMDmodular jest jednym z liderów w segmencie budownictwa modułowego w Polsce. Produkcja zlokalizowana jest w Skawinie pod Krakowem i skierowana jest na rynek krajowy i zagraniczny, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Europy i USA. Spółka koncentruje się w realizacji projektów “pod klucz “ dla sektora hotelowego, rekreacyjnego i obiektów akademickich.

Weranda Home to najnowszy projekt znanej, poznańskiej rodzinnej firmy Weranda Family. Znajduje się w Sławicy pod Poznaniem, w zielonym sercu Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki zaledwie  40 minut jazdy samochodem od stolicy Wielkopolski, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch jezior: Księża i Borowego. Kompleks Weranda Home został tak zaprojektowany, by jednocześnie mogło tutaj przebywać nawet 200 osób. Do ich dyspozycji jest około 2200 mkw powierzchni, w tym restauracja, pomieszczenia chilloutowe, sala bankietowa połączona z tarasem i wyjściem do ogrodu. W tym ostatnim z powodzeniem można organizować imprezę plenerową. W części hotelowej obiekt może pomieścić 66 gości. Infrastruktura Werandy Home pozwala, by zorganizować tutaj konferencje, szkolenia, integracje oraz wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe. O tym, że miejsce cieszy się popularnością świadczą zdobyte wyróżnienia w branży turystycznej oraz wysokie zainteresowanie wśród młodych par, które na swój ślub w Weranda Home potrafią czekać kilka lat.

ŚWIAT HOTELI czerwiec-lipiec 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 07.08.2020
Aktualizacja: 07.08.2020