Wisła: Właściciele stoków narciarskich zapowiadają otwarcie od 1 lutego

Aktualne obostrzenia obowiązują do 31 stycznia. Kolejni przedsiębiorcy zapowiadają jednak otwarcie swoich biznesów. Tym razem chodzi o stoki narciarskie, ale prawdopodobnie też hotele i restauracje w Wiśle.

Lokalni właściciele w czasie spotkania prasowego podkreślali, że zobowiązania nie pozwalają im już na dłuższe zawieszenie działalności, a tarcza gwarantuje zbyt małe wsparcie. Podkreślali też, że narciarstwo jest bezpieczne, w kontekście koronawirusa i nie ma możliwości zarażenia się na stoku. Szczególnie, że już same narty wymuszą zachowanie dystansu. Przedsiębiorców bulwersuje także fakt możliwości ponownego otwarcia centrów handlowych, a wykluczenie stoków.

W okresie, gdy stoki zostały zamknięte, nas pozbawiono zarobku, a na stokach i tak były tłumy ludzi, niejednokrotnie większe niż kiedykolwiek w czasie największego ruchu narciarskiego – powiedział jeden z przedsiębiorców.

Gastronomia i hotele miałyby działać w reżimie sanitarnym, zbliżonym do tego, w którym funkcjonowały przed wprowadzeniem lockdownu.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.