Wrocławskie Sky Tower uruchomi strefę gastronomiczną

Udostępnij artykuł
Jeden z najatrakcyjniejszych punktów na biznesowo-turystycznej mapie miasta, w ramach nowej strategii działania planuje m.in. utworzenie klimatycznej wielkomiejskiej uliczki z unikalnymi kulinarnymi konceptami kawiarni, restauracji i barów. Dodatkowo, na 49 piętrze wieżowca, pojawi się Sky Bar, gdzie odwiedzający będą mogli spędzić dłuższą chwilę i zrelaksować się, podziwiając panoramę Wrocławia i okolic. 

Autorskie restauracje i unikatowe koncepty kulinarne mają stać się podstawą strefy Sky Kitchen, zlokalizowanej na poziomie 0 Sky Tower. Będzie to prawie 10 nowych punktów, uzupełniających i wzbogacających ofertę restauracyjną oraz kawiarnianą wieżowca. Każdy z nowych lokali ma w założeniu serwować nietypowe, oryginalne menu. Oferta kierowana będzie do osób, które zechcą na dłużej pojawić się na terenie obiektu, zjeść tu posiłek, spotkać się ze znajomymi. Miejsce ma tętnić życiem również po zamknięciu pasażu Sky Tower, bowiem w planach jest wydłużenie godzin funkcjonowania Sky Kitchen.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – GRUDZIEŃ 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– Okolica Sky Tower bardzo dynamicznie zmienia się, w najbliższym czasie przybędzie sporo biurowców i mieszkań. Zależy nam, by stworzyć miejsce, gdzie można miło spędzić czas, delektując się pysznym i niepowtarzalnym jedzeniem, serwowanym w atmosferze klimatycznej, wielkomiejskiej uliczki. Ma to być coś na wzór kultowego nowojorskiego Chelsea Market, miejskiej przestrzeni „z duszą”, wyjątkowy punkt towarzyski, zaskakujący i inspirujący – mówi Monika Woźniak, manager ds. komercjalizacji, LC Corp. I dodaje: – Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami, ale wciąż jeszcze jesteśmy otwarci na wprowadzenie nowych, nietypowych konceptów.

Architektura Sky Kitchen nawiązywać będzie do uliczki z latarniami i ławeczkami, z oddzielnym wejściem do Strefy z zewnątrz, od strony ulicy Powstańców Śląskich. Każdy z lokali będzie miał swój autonomiczny ogródek, nawiązujący do specyfiki miejsca. To łącznie prawie 1,5 tys. mkw. powierzchni, jaka ma zostać zagospodarowana w ramach konceptu. Trwają już prace nad projektem architektonicznym.

Kolejną nowością na mapie Sky Tower ma być Sky Bar, na 49 piętrze wieży. Gdy zostanie uruchomiony, będzie jedynym takim miejscem we Wrocławiu, oferującym fantastyczne widoki na panoramę miasta połączone z relaksem przy filiżance kawy czy lampce wina, także po zmroku. Nocny widok na miasto będzie możliwy dzięki wydłużonym godzinom funkcjonowania punktu widokowego, zwłaszcza w sezonie. Powstanie Sky Baru związane jest z planowaną modernizacją punktu widokowego, który będzie poddany remodelingowi i nowoczesnemu liftingowi. Obecnie trwa proces przygotowywania koncepcji architektonicznej, ale już wiadomo, że jeden z najwyżej położonych barów w Polsce zajmie powierzchnię nawet do kilkuset metrów kwadratowych.

– Zapraszamy do kontaktu tych wszystkich, którzy byliby zainteresowani stworzeniem jedynego w mieście Sky Baru. Czekamy na unikatowe i niepowtarzalne pomysły. Rocznie punkt widokowy odwiedza około 300 tys. osób, są miesiące, gdzie frekwencja sięga 35 tys. osób. To dobry prognostyk na przyszłość i ogromna grupa odbiorców, dla której warto przygotować coś wyjątkowego – mówi Monika Woźniak.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 07.01.2019
Aktualizacja: 08.01.2019