Żywimy na Zachodnim – Aleksander Baron apeluje do warszawskiej gastronomii. Jak dołączyć do akcji?

Udostępnij artykuł

-Jest mnóstwo osób zaangażowanych w niesienie pomocy na Dworcu Zachodnim i widać to na każdym kroku. Systematyzujemy to, aby nasza wspólna pomoc była pomocą celowaną i dotarła do osób naprawdę potrzebujących. Zależy nam, żeby uchodźcy i uchodźczynie zjedli zdrowy, pełnowartościowy i zweryfikowany posiłek o każdej porze. W tym celu potrzebujemy Was! GDZIE? Dzięki wsparciu Mikołaja Sandeckiego na jakiś czas przejęliśmy jego lokal Bistro#144 znajdujący się na Dworcu Zachodnim w Warszawie i właśnie z tego miejsca będziemy serwować jedzenie przyjeżdżającym z Ukrainy – wyjaśnia Aleksander Baron, pomysłodawca akcji Żywimy na Zachodnim.

Żywimy na Zachodnim
Żywimy na Zachodnim

PLAN

Chcemy wydawać ciepłe i pożywne posiłki zachowując wszystkie niezbędne warunki sanitarne. Nie zdołamy przygotować jedzenia dla wszystkich potrzebujących – potrzebujemy wsparcia Warszawskiej gastronomii! Zbieramy chętnych – Was, wasze miejsca, które mogą zadeklarować dostarczenie jedzenia, które rozdysponujemy na Dworcu Zachodnim.

JAKĄ MAMY POTRZEBĘ?

  • DANIA JEDNOGARNKOWE najlepiej w ilości minimum 50 litrów lub więcej (mam tu na myśli wszystkie gulasze, duszone potrawy mięsne i warzywne, są też wegetarianie, dania na kaszach, ryżu, wszystko łatwe do nakładania.
  • ZUPY wszelakie (nie ostre i bez orzechów!)
  • PIECZYWO- NAPOJE (KAWA, HERBATA, MLEKO),
  • NACZYNIA JEDNORAZOWE (pojemniki obiadowe).

JAK DOŁĄCZYĆ?

Najlepiej dołączyć do grupy: www.facebook.com/groups/270086475304211 i napisać co i kiedy możecie ofiarować. To bardzo ważne, bo logistyka tego przedsięwzięcia jest kluczem do tego, żeby się to udało! Startujemy od poniedziałku (7 marca 2022). Dajcie znać, kiedy ewentualnie możecie możecie na serwis pomóc. Wiem, że wszyscy jesteśmy zajęci, ale może uda się wyrwać na 8 godzin na jedną, może dwie takie zmiany. Miejsce będzie działało 24h na dobę. Tam są non stop ludzie potrzebujący pomocy!

Kliknij, aby dołączyć do akcji

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 07.03.2022
Aktualizacja: 07.03.2022