1/5 restauracji Burger King w Polsce w rękach holdingu QSRP

Udostępnij artykuł
20 restauracji należących do spółki aukcyjnej BK SEE Poland weszło w struktury grupy QSR Platform Holding. To nowo powstały, międzynarodowy operator zarządzający już 1 tys. lokali szybkiej obsługi w Europie.

Oficjalne informacja o powstaniu QSR Platform Holding SCA Group (QSRP), wspieranej przez Kharis Capital, ogłoszona została 15 września br. w Luksemburgu. Nowy gracz w sektorze QSR (quick service restaurants) dostarcza klientom doświadczeń kulinarnych za pośrednictwem ok. 1 tys. restauracji w siedmiu europejskich krajach: Austrii, Belgii, Francji, Luksemburgu, Niemczech, Polsce oraz Włoszech. W portfolio grupy znajdują się znane międzynarodowe marki: Burger King, wywodząca się z Belgii sieć restauracji z burgerami – Quick, serwujący produkty halal i oryginalne francuskie tacos – O’Tacos, specjalizujące się w owocach morza – NORDSEE oraz Go! Fish.

Nasz sukces polega na połączeniu różnorodnych koncepcji  żywieniowych, prezentujących odmienne kultury i produkty, przy jednoczesnym zachowaniu tożsamości indywidualnych marek. Wierzymy, że nasze podejście doprowadzi nas do zwiększonego udziału w rynku podkreśla Alessandro Preda, Chief Executive Officer w QSR Platform Holding SCA.

QSRP obecnie generuje ok. 1 miliard euro sprzedaży w segmencie restauracji szybkiej obsługi, co stanowi fundament dla dalszego rozwoju, zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego.

Wierzymy, że dzięki naszej znajomości branży wspieranej technologią cyfrową i różnorodnością naszych międzynarodowych zespołów, możemy zająć pozycję lidera w sektorze QSR dodaje Alessandro Preda.

Spółka BK SEE Poland S.A. powstała pod koniec 2014 roku w celu wzmocnienia obecności marki w naszym kraju i przyspieszenia ekspansji prowadzonej do tej pory przez dwóch franczyzobiorców – AmRest i Autogrill. Spółka otworzyła w Polsce 20 restauracji zlokalizowanych głównie w dużych aglomeracjach lub przy węzłach autostradowych: Bielsko Biała (Galeria Sfera), Gdańsk (ul. Jana Pałubickiego 10 i Galeria Metropolia), Gdynia (Al. Zwycięstwa 179), Jaworzno (MOP Zastawie), Katowice (ul. Murckowska 26), Kraków (Al. Jana Pawła II 184, ul. Szewska 7 i ul. Pawia 5 – dworzec PKP), Lublin (ul. Krakowskie Przedmieście 20 i VIVO! Lublin), Łazy (al. Krakowska 215C), Poznań (ul. Lechicka 4 i ul. Hlonda 3), Ruda Śląska (al. Powstań Śląskich 43), Sieradz (MOP Dąbrowa Zachód), Warszawa (Modlińska 56 i al. Jerozolimskie 54 – dworzec PKP), Węgrzce (C.H. Atut), Wrocław (Aleja Bielany). Łącznie pod szyldem Burger King działa w Polsce 98 restauracji.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Kharis Capital to ukierunkowane na konsumentów bezpośrednie partnerstwo inwestycyjne, wspierane głównie przez rodziny i długoterminowych inwestorów Private Equity.

Burger King, założony w 1954 roku, stanowi międzynarodową sieć restauracji fast food z burgerami, których QSR Platform Holding SCA posiada master franczyzę we Włoszech, Belgii i Luksemburgu. W Polsce zarządza 20 restauracjami marki.

NORDSEE, założony w 1896 roku, jest wiodącą siecią restauracji serwujących owoce morza w Niemczech i Austrii o coraz większym znaczeniu na międzynarodowej arenie. Jest własnością QSR Platform Holding SCA.

Quick, założony w 1971 roku w Belgii, to sieć restauracji fast food z burgerami należąca do QSR Platform Holding SCA w Belgii i Luksemburgu.

O’Tacos, założony w 2007 r., jest siecią restauracji nastawioną na rozwój nowych technologii, serwującą produkty halal i oryginalne francuskie tacos. Jest własnością QSR Platform Holding SCA rozwijaną poprzez franczyzobiorców.

Go! Fish jest utworzoną w 2019 roku siecią restauracji szybkiej obsługi, która specjalizuje się w owocach morza, jest własnością QSR Platform Holding SCA.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 17.09.2020
Aktualizacja: 17.09.2020