Apel branży gastronomicznej wysłany do premiera

O petycji udostępnionej za pośrednictwem platformy online informowaliśmy 10 marca. Podpisało się pod nią prawie 2400 osób reprezentujących marki gastronomiczne, dostawców oraz firmy związane z sektorem HoReCa. 23 marca apel został wysłany do premiera Mateusza Morawieckiego. Przypomnijmy, że inicjatorem akcji był Norbert Redkie, founder, CEO & non-executive Head Chef Grupy Warszawa.
Signing a signature with a fountain pen

Zmieniona treść Listu Otwartego zawiera zagregowane przeze mnie postulaty branży gastronomicznej. Są to postulaty zarówno takich stowarzyszeń jak ZP HoReCa jak również mniejszych oddolnych inicjatyw zbierających lokalnych restauratorów. Treść Listu Otwartego jest dostępna TUTAJ. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie! Pamiętajcie, żeby zostać w domu. Zdrowie jest najważniejsze. Dbajmy o siebie i o innych. W szczególności o tych, którzy są najbardziej zagrożeni. Życzę Wam wszystkim zdrowia w tych trudnych czasach dla ludzi i przedsiębiorstw – poinformował Norbert Redkie, Founder, CEO & non-executive Head Chef Grupa Warszawa.

Nas, restauratorów są tysiące. Codziennie karmimy i dostarczamy wspomnień milionom Polaków. Jesteśmy rozproszeni i pomijani. Rząd wspiera branżę turystyczną i eventową pomijając nas – mówi Norbert Redkie, Founder, CEO & non-executive Head Chef; Grupa Warszawa. – Bez zastosowania specjalnych narzędzi, którymi dysponują jedynie władze państwowe, branża gastronomiczna stoi na krawędzi upadku. Dla większości przedsiębiorców z branży gastronomicznej wzrost liczby zarażonych (a nawet jedynie przedłużający się stan niepewności) stanowi realne ryzyko zaprzestania działalności i upadłości. Konsekwencją tego stanu rzeczy będą masowe zwolnienia pracowników branży – apelował Redkie.

>>> PETYCJA DO PREMIERA <<<
prosimy kliknąć, aby podpisać

W nawiązaniu do tego została utworzona petycja dot. Wsparcia Branży Gastronomicznej w związku z groźbą epidemii wirusa SARS-CoV-2. Branża apeluje, prosi o podpis, dalsze udostępnianie publikacji i pomoc w apelu o wsparcie.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.