Auchan Polska dołącza do Too Good To Go

Sieć podejmuje kolejny krok, aby ograniczyć marnowanie żywności przystępując do grona partnerów aplikacji. Od grudnia jej użytkownicy będą mogli zamawiać w Auchan specjalne paczki, w których każdego dnia znajdą się pełnowartościowe i atrakcyjne cenowo produkty o krótkich terminach przydatności.

Paczki dostępne w Auchan przez aplikację Too Good To Go podzielone zostały na trzy kategorie:

  • Paczka Mix – znajdą się w niej różne produkty spożywcze
  • Paczka Zieleniak – zawierająca owoce i warzywa
  • Paczka Bistro – z kanapkami i sałatkami oraz produktami z cukierni

Wszystkie paczki mają charakter „niespodzianek”, ich skład zmieniać się będzie każdego dnia. Zamówienia będzie można odbierać w Punktach Obsługi Klienta. Produkty pakowane będą do papierowych toreb Too Good To Go lub do toreb przyniesionych przez klienta, z myślą o jeszcze większej dbałości o ochronę środowiska.

Auchan od lat podejmuje działania w duchu zero waste, w tym na rzecz niemarnowania żywności. Chcemy w wymierny sposób wpływać na zmniejszenie skali tego zjawiska mówi Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR Auchan Retail Polska. Z jednej strony przeciwdziałamy marnotrawstwu żywności w całym łańcuchu wartości naszej firmy, z drugiej podejmujemy inicjatywy wspierające świadome decyzje zakupowe naszych klientów. Liczymy na dobre przyjęcie z ich strony możliwości korzystania z aplikacji Too Good To Go. Zaczynamy pilotażowo w trzech lokalizacjach na terenie Warszawy – dodaje Dorota Patejko

Sieci handlowe są istotnym graczem w walce z marnowaniem jedzenia, stąd podjęcie współpracy z Auchan, niezwykle mnie cieszy. To ważny sygnał dla rynku spożywczego, że problem traktowany jest poważnie, a rozwiązanie, jakim jest Too Good To Go, dostępne jest dla każdego. Zarówno duże sieci handlowe, jak i małe, rodzinne sklepy mogą, dzięki aplikacji, z łatwością ratować jedzenie przed zmarnowaniem – podkreśla Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE październik-listopad 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.