Cykl Jazz & Wine w restauracji Zoni

Udostępnij artykuł
W sobotnie wieczory lokal zaprasza na koncerty na żywo oraz degustację win dobranych specjalnie do każdego z występów artystów, którym bliska jest stylistyka jazzu, soulu i popu. W lipcu na scenie wystąpi duet soulowy Afrocake oraz wokalistka jazzowa Natalia Lubrano. W industrialnych wnętrzach restauracji muzycy będą występować także przez cały sierpień.

Każdy sobotni wieczór w Zoni to inna winna i muzyczna tematyka. 18 lipca goście restauracji spędzą z duetem Afrocake, znanym z delikatnych brzmień i soulowo-popowych aranżacji popularnych utworów. Następnie 25 lipca wystąpi Natalia Lubrano wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów związana z wrocławską sceną muzyczną. Laureatka 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zdobywczyni nagrody publiczności oraz nagrody jury ma na koncie także kilkadziesiąt koncertów na zagranicznych festiwalach. Występowała m.in. na: Sziget, United Islands czy Be2gether. Natalia Lubrano wydała kilka płyt, w tym debiutancki „R.E.S.P.E.C.T.” oraz album „Osiecka Jazzowo”, nagrany z kwartetem Krzysztofa Żesławskiego w hołdzie Agnieszce Osieckiej. Występowała z takimi artystami, jak Andrzej Smolik, Renata Przemyk, Novika, Maria Peszek czy Paulina Przybysz. Obecnie pracuje nad kolejnym autorskim albumem oraz koncertuje.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE
kwiecień-maj 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Pięć kieliszków, pięć odmiennych smaków i pięć zupełnie innych doświadczeń. Selekcja win ukazuje różnorodność butelek oraz ich zależność od sposobu produkcji i terroir otaczającego winorośl. Uczestnicy cyklu koncertów będą mieli możliwość degustacji win z całego świata, w tym z coraz bardziej docenianych polskich winnic. Każda selekcja będzie przygotowana przez head sommeliera Zoni Tarasa Liakhnovskyi’ego, uhonorowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich tytułem Sommeliera Profesjonalnego. Najbliższa degustacja 18 lipca to selekcja win naturalnych, biodynamicznych i pomarańczowych z różnych zakątków świata – przez Argentynę, Włochy, Austrię po Grecję i RPA.

Karta win w Zoni zaowocowała międzynarodowymi wyróżnieniami dla restauracji. Wine Spectator, jeden z najważniejszych na świecie magazynów winiarskich, przyznał Zoni tytuł Award of Excellence 2020 i umieścił na liście restauracji z najlepszą selekcją win. Nagrodę przyznano wyselekcjonowanej karcie oraz odpowiedzialnemu za jej skomponowanie head sommelierowi Tarasowi Liakhnovskyi’emu. Selekcję win wyróżnił także przewodnik Star Wine List, rekomendujący najlepsze winne restauracje i wine bary na świecie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 17.07.2020
Aktualizacja: 17.07.2020