Fundacja „Hotele dla Medyków” przekazała 100 tys. zł dla Szpitala MSWiA w Szczecinie

Udostępnij artykuł
Czek wręczył prezes organizacji i Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu, a odebrał go dyrektor placówki medycznej Paweł Bakun. Wszystko odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przed budynkiem Szpitala MSWiA.

W wydarzeniu wzięli udział także wojewoda zachodniopomorski, Tomasz Hinc oraz Marcin Mazurek – prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, jednego z fundatorów fundacji „Hotele dla Medyków”. Darowizna fundacji „Hotele dla Medyków” sfinansuje aparaturę medyczną wykorzystywaną przy leczeniu pacjentów hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

To nie pierwszy raz, kiedy Polski Holding Hotelowy wspiera zachodniopomorską służbę zdrowia – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc. – PHH jest z nami od początku trwania pandemii. Podczas pierwszej, wiosennej fali zachorowań dzięki Holdingowi mieliśmy do dyspozycji personelu medycznego Hotel Rycerski, otrzymaliśmy wsparcie przy tworzeniu izolatoriów, teraz mamy 100 tys. zł dla szczecińskiego szpitala. Dziękuję za to zaangażowanie i gotowość do pomocy.

Powołanie fundacji „Hotele dla Medyków”, finansującej noclegi dla kadry medycznej walczącej na pierwszej linii frontu było jednym z wielu działań prospołecznych grupy PHH. Na konto fundacji pierwszy milion złotych wpłacił Polski Holding Hotelowy. Finalnie fundacja dysponowała kwotą 3,25 mln zł, którą udało się zgromadzić dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Stworzenie fundacji w czasie pandemii nie było łatwym zadaniem. Dzięki natychmiastowemu wsparciu ze strony naszych fundatorów, udało nam się zebrać kwotę, którą wsparliśmy  Szpital MSWiA w Szczecinie. Mam wielką nadzieję, że zakupiona aparatura pomoże uratować życie wielu pacjentów oraz zdecydowanie ułatwi pracę kadrze medycznej, która od wielu miesięcy walczy z koronawirusem na pierwszej linii frontu – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

Pieniądze przeznaczymy na koncentratory tlenu, planujemy zakupić ok. 20 sztuk – dodał dyrektor szpitala MSWIA Paweł Bakun. – Każde wsparcie finansowe jest dla nas cenne, dziękuję także za tę pomoc.

ŚWIAT HOTELI wrzesień-październik 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

W tych trudnych dla wszystkich chwilach po raz kolejny wspieramy działania pracowników ochrony zdrowia i przekazujemy darowiznę na rzecz szpitala MSWiA w Szczecinie. Jak zawsze podkreślaliśmy, że tylko wspólne działania i powszechne zaangażowanie wielu osób i instytucji jest w stanie sprostać temu ogromnego wyzwaniu, jakim jest walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz ratowanie zdrowia i życia najbardziej potrzebujących powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Polski Holding Hotelowy od samego początku pandemii w marcu br. podjął inicjatywę włączenia się do walki z nieuchronnie zbliżającym się kryzysem. W porozumieniu z polskimi władzami podjęto szereg działań społecznych wspierających kadrę medyczną walczącą na pierwszej linii frontu m.in. poprzez dostarczanie darmowych posiłków służbom medycznym, wsparcie infolinii NFZ oraz GIS, otwarcie pierwszych w Polsce hoteli dla medyków i izolatoriów oraz udostępnienie pokoi dla pacjentów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 10.11.2020
Aktualizacja: 10.11.2020