Gdańsk: na terenach postoczniowych powstanie Montownia z food hallem i loftami

Udostępnij artykuł
Zabytkowa hala U-Bootów, będąca częścią wielofunkcyjnej inwestycji DOKI, zostanie odrestaurowana i zyska nowe funkcje. Powstanie w niej 114 loftów serwisowanych wraz z częścią konferencyjną oraz food hall na parterze oddzielony szklanym stropem od wyższych kondygnacji. Inwestycja realizowana jest przez spółkę Euro Styl z grupy Dom Development.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji MONTOWNIA wpisze się w historycznie ważną dla gdańszczan przestrzeń terenów dawnej Stoczni Gdańskiej, a jej unikalne połączenie funkcji pozwoli wykorzystać biznesowo-turystyczny potencjał aglomeracjimówi Mikołaj Konopka, prezes zarządu spółki Euro Styl, członek zarządu Dom Development.

W ramach wielofunkcyjnej inwestycji DOKI zrewitalizowany zostanie historyczny budynek montażowni silników U-Bootów, który zyska nową nazwę MONTOWNIA. Cała przestrzeń usługowa budynku mieścić się będzie na powierzchni blisko 12 tys. mkw. Na parterze znajdzie się przestronna strefa restauracyjna (ponad 2 tys. mkw.) w formule food hallu, którą dopełni funkcja konferencyjna. Na wyższych piętrach ulokowane zostaną lofty serwisowane (łącznie 114 apartamentów), do których prowadzić będzie przestronne lobby recepcyjne z 24-godzinną obsługą.

Budynek MONTOWNI  zlokalizowany jest w sąsiedztwie historycznej Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej i Sali BHP, stanowiących obowiązkowy punkt programu wszystkich grup turystycznych odwiedzających Gdańsk. Obiekt jest na szlaku pomiędzy Europejskim Centrum Solidarności a Muzeum II Wojny Światowej, wzdłuż powstającego w tym miejscu deptaka.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE
kwiecień-maj 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Bogactwo smaków i wydarzeń w industrialnej przestrzeni

Budynek MONTOWNI nie stracił swojego charakteru mimo upływu lat. Zachowały się w nim elementy pamiętające jego pierwotne przeznaczenie, m.in. suwnice z kabiną operatora czy tory, które zostaną odrestaurowane i wkomponowane w unikatowe wnętrza. Pozwoli to spędzać czas w wyjątkowej scenerii. Duża, otwarta przestrzeń umożliwiła zaprojektowanie w parterze food hallu oraz sal konferencyjnych.

Food hall będzie oddzielony od wyższych pięter szklanym stropem i doświetlony światłem dziennym pochodzącym ze świetlika na ostatniej kondygnacji. Między częścią gastronomiczną a salami konferencyjnymi znajdą się schody amfiteatralne, które nadadzą miejscu splendoru, a zielona ściana utworzona z naturalnej roślinności, rozciągająca się od dołu po samą górę, doda wnętrzu uroku. Ta  unikatowa sceneria będzie miejscem wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i biznesowych w Trójmieście, przywracając dawny blask terenom postoczniowym.

Stylowe lofty z pełnym serwisem 

Zachowanie charakterystycznego układu galeryjnego budynku pozwoli na oryginalne połączenie funkcji gastronomicznej z loftami serwisowanymi umiejscowionymi na wyższych kondygnacjach, o powierzchni około 45 mkw. każdy. Apartamenty będą miały otwartą przestrzeń i podział na części dzienną i nocną. MONTOWNIA zaoferuje coś więcej niż tylko nocleg. Oferta ta łączyć będzie hotelową jakość obsługi z domową wygodą, co uczyni lofty szczególnie atrakcyjnym miejscem dla osób korzystających zarówno z noclegu turystycznego, jak i poszukujących miejsca na średnioterminowy wynajem biznesowy. We wnętrzu każdego loftu znajdować się będzie funkcjonalny aneks kuchenny i  wygodna, designersko zaprojektowana łazienka. Dzięki przestronnemu wnętrzu będą mogły przyjąć całą rodzinę nawet 2+4, a gama praktycznych rozwiązań SMART HOME zapewni wygodę użytkownikom. W MONTOWNI będą się znajdować apartamenty inwestycyjne z przeznaczeniem na wynajem.

Dzięki doskonałej lokalizacji – bliskości centrum Gdańska i licznych atrakcji turystycznych, a także niezależności każdego z loftów – MONTOWNIA naturalnie wpisze się w zapotrzebowanie lokalnego rynku turystycznego. Jej oferta jest też komplementarna dla znajdujących się w pobliżu budowanych i  planowanych centrów biznesowych. Miejsce to jest doskonale skomunikowane, zarówno z  perspektywy osób podróżujących samochodem, jak i komunikacją miejską. W kilka minut można dojść spacerem do dworca PKP Gdańsk Główny, na którym znajduje się także przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej. W pobliżu są też przystanki tramwajowe i autobusowe.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 21.07.2020
Aktualizacja: 22.07.2020