Kraków: Otwarcie Hali Lipowej już w ten weekend

Koncept mieści się na Zabłociu przy ul. Lipowej 4D i zapewni zróżnicowaną ofertę gastronomiczno-rozrywkową – pięć punktów restauracyjnych, cocktail bar, stoisko z kawą i deserami oraz lody. Otwarcie hali odbędzie się w piątek (31 lipca) i potrwa przez cały weekend. Towarzyszyć mu będą sety DJ-skie, pokaz iluzji i dużo smacznych niespodzianek.

W obszernej przestrzeni o powierzchni 600 mkw pojawi się około 200 miejsc siedzących, VIP room, kącik zabaw oraz udogodnienia dla mam z dziećmi. W Hali będą odbywać się koncerty, cykliczne wydarzenia, wystawy, warsztaty czy wykłady.

Wyróżnikiem Hali Lipowej jest bez wątpienia zróżnicowana oferta gastronomiczna dostępna zarówno w dzień, jak i w nocy. W Hali Lipowej znajdziemy rzymską pizzę na wagę oraz kilka innych klasyków włoskiej kuchni od uwielbianej Pizzerii Vicenti, tradycyjne greckie jedzenie od Minoas Greek Souvlaki, hiszpańskie tapasy serwowane przez Hasta Mañana, kanapki i burgery od Huty Mięsa (również w wersji wegetariańskiej) czy syryjskie falafele i hummus w najróżniejszych konfiguracjach od Mazaya

Sercem hali będzie cocktail bar z pierwszym multitapem na Zabłociu, serwującym rzemieślnicze piwo z aż 20 kranów. Miłośnicy kawy również nie będą zawiedzeni, ponieważ jedno ze stanowisk objęła Dobra Palarnia Kawy, która zaparzy wypalaną samodzielnie kawę. O lody zadba znana włoska lodziarnia Katanè. Zjeść w Hali będzie można codziennie od 10.00 do 22.00, a korzystać z baru znacznie dłużej.

Sam koncept food halli wywodzi się z przydworcowych stref gastronomicznych i zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. W Polsce hale jedzeniowe pojawiły się już w Gdańsku, Warszawie czy w Poznaniu. Naturalnie przyszedł więc czas na Kraków. Food hall w swoim założeniu łączy niewielkie, lokalne inicjatywy gastronomiczne, które współdziałają pod jednym dachem, tworząc przestrzeń ze zróżnicowaną ofertą i możliwościami organizacji inicjatyw kulturalnych. Twórcy Hali Lipowej mają nadzieję, że pojawienie się Hali Lipowej pomoże w ożywieniu życia kulturalnego Zabłocia. 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.