Nowa restauracja na mapie Sopotu

[TYLKO U NAS] Oficjalne otwarcie lokalu zaplanowano na 8 lutego, a pierwszą imprezą będą Włoskie Walentynki. Al Dente zlokalizowane jest przy ul. Grunwaldzkiej 8.

Szefem kuchni nowego miejsca jest Mirko Vieta, który posiada międzynarodowe doświadczenie w prowadzeniu włoskich restauracji. Swój smak wyrabiał od najmłodszych lat w domu rodzinnym w otoczeniu ręcznie wyrabianej włoskiej pasty, lasagne, przy charakterystycznym zapachu opalanego drewnem pieca. Karierę rozpoczął już w wieku 14 lat, a swój styl budował w takich restauracjach jak La Panoramica di Ivrea czy Il Cambio (restauracja królewska rodu Savoia znajdująca się w centrum Turynu otworzona w 1757 roku). Pracował u szefów we Włoszech, w Grecji, Niemczech i Polsce. Teraz sam nadzoruje tradycyjne, włoskie restauracje i uczy przyszłych mistrzów kuchni.

Menu bazuje na tradycyjnej, domowej, włoskiej kuchni. Bazą są starannie selekcjonowane, lokalne włoskie produkty, które swoim smakiem przeniosą gości z centrum Sopotu na obrzeża Turynu. Zakosztujesz tradycyjnych specjałów, jak i autorskich rozwiązań z wysokiej jakości mięsem i owocami morza. Cyklicznie będzie można również posłuchać prawdziwej, włoskiej muzyki na żywo.

Na 14 lutego zaplanowano Włoskie Walentynki, w ramach których przewidziano kieliszek Prosecco, butelkę wina oraz wodę, kawę i herbatę, deskę włoskich wędlin dla dwóch osób, lasagne, scaloppine di vitello, dolci della casa. Wydarzenie uświetni serenata w wykonaniu Matteo Mazzucca. Koszt uczestnictwa w kolacji to 190 zł za parę.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – LISTOPAD / GRUDZIEŃ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.