Odra Pak stawia na ofertą ekoproduktów

Już w lipcu 2021 r. wejdzie w życie dyrektywa Unii Europejskiej, której celem jest ograniczenie plastiku w opakowaniach. Dlatego grupa hurtowni stale wzbogaca asortyment produktów przyjaznych środowisku. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się nowa linia papierowych kubków, tacek i opakowań do żywności oraz seria foremek i pater aluminiowych.

Nowa linia należy do kategorii take away. Papierowe kubki, tacki i opakowania cateringowe wytwarzane są z tektury, która powstaje na bazie czystych włókien celulozowych. W związku z tym nie zawierają toksyn, np. pozostałości chemicznych z papieru recyklingowego, które mogą przenikać do żywności. Produkty są zatwierdzone do bezpośredniego kontaktu z suchą, wilgotną i tłustą żywnością.

Seria foremek i pater aluminiowych

Foremki aluminiowe to uniwersalne i bezpieczne opakowania do żywności. Jako nieliczne opakowania są bardzo wytrzymałe na szerokie spektrum działania temperatur. Folia aluminiowa, z której się je wytwarza, to produkt jednorazowego użytku, przyjazny żywności oraz środowisku. W 100% podlega recyklingowi. Foremki przeznaczone są do kontaktu z żywnością, a także do stosowania w kuchenkach mikrofalowych i piekarnikach. Nie należy ich wykorzystywać do produktów o charakterze kwaśnym. W ofercie dostępne są również dekle w pasujących wymiarach.

Więcej informacji:
www.odrapak.pl

Tekst powstał we współpracy z Odra Pak.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.