Przekazanie dochodu, nowe pozycje w menu, wycofanie rosyjskich produktów. Jak gastronomia wspiera Ukrainę?

Udostępnij artykuł

Pomoc od branży ma kolejne źródła. Marki gastronomiczne chętnie przyłączają się do wsparcia Ukrainy. Organizują własne inicjatywy, wprowadzają kolejne nowości do menu, nie bazują na rosyjskich produktach. Swoją pomoc okazali: Susharnia by Ten Sushi, A. Blikle, Rollo Kebab, Grycan, Mihiderka, Weranda Family, Frank Warszawa, a także Am’or Eklery i Wino.

Amor wspiera Ukrainę
Amor wspiera Ukrainę

Munja

Munja Grzybowska 43, Munja Browary Warszawskie oraz Baila Show & Dining łączą siły do pomocy.

Bardzo mocno zaangażowaliśmy się prywatnie całym zespołem niosąc pomoc dla naszych przyjaciół oraz osób w potrzebie na granicy i ich rodzin. W ramach naszych działań przekazaliśmy już leki, ubrania, jedzenie, plecaki, artykuły chemiczne oraz zorganizowaliśmy transport. Wciąż działamy, niesiemy pomoc i nie zamierzamy się zatrzymać, dlatego też chcemy zaprosić Was do wspólnego działania. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami i staramy się na bieżąco odpowiadać na potrzeby obywateli Ukrainy. Na ten moment najważniejszą pomocą dla naszych braci i sióstr z Ukrainy są zbiórki pieniężne, dlatego też utworzyliśmy ZWERYFIKOWANĄ zbiórkę: pomagam.pl/BAILAMUNJA

Lokale działają normalnie, a właściciele proszą o wyrozumiałość, ponieważ, jak każda organizacja chcą zapewnić bezpieczeństwo finansowe pracowników, również tych z Ukrainy. Solidaryzując się z Ukrainą, na profilach lokali nie będą pojawiały się treści związanych z hucznym świętowaniem oraz alkoholem. Dodatkowo z karty wycofano wszystkie produkty z Rosji.

Susharnia by Ten Sushi

Nie możemy pozostać obojętni. Wiemy, że zawsze mogliśmy na Was liczyć, wiemy, że razem możemy zdecydowanie więcej. Lokal organizuje zbiórkę. Przede wszystkim potrzebne są: pampersy wszystkie rozmiary, woda mineralna (butelki 1,5l), gotowe dania dla dzieci, kaszki i mleko modyfikowane (pepti- dla alergików), środki higieny dla kobiet, papier toaletowy, chusteczki jednorazowe. Rzeczy można dostarczać do lokalu (ul. Patriotów 60, Warszawa), do piątku Specjalnym transportem zostaną przewiezione na granice i rozdysponowane wedle potrzeb.

A. Blikle

Boli nas serce, jak czytamy i słuchamy, co dzieje się u Naszych wschodnich sąsiadów. Jesteśmy solidarni z Ukrainą. Oprócz działań wewnętrznych w firmie, wprowadzamy do oferty makaroniki w narodowych barwach Ukrainy. Każde 2 złote ze sprzedaży trafi do potrzebujących i zostanie przekazane na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Rollo Kebab Wejherowo

Jak informuje lokal, liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie, dlatego cały dochód ze sprzedaży małych rollo (z 1 marca 2022) zostanie przekazany na organizację pomagającą Ukrainie PAH – Polską Akcję Humanitarną. Rollo zachęca także do wpłacania datków bezpośrednio na zbiórkę: www.siepomaga.pl/pah-ukraina.

Grycan

5 zł od każdego zakupionego w dniach 2-6 marca 2022 produktu z nowej oferty, sieć przekaże na SOS Wioski Dziecięce na rzecz Ukrainy. Od dzisiaj oferta dostępna we wszystkich lodziarnio-kawiarniach w całej Polsce.

Mihiderka

Zakres potrzeb jest ogromny. I dużo trzeba będzie naszej życzliwości, żeby Inni, Ci, którzy u nas są obecnie Gośćmi, mogli wrócić do swoich spraw. Pamiętajcie, że każda pomoc się liczy i każdy pomaga jak może. Wraz z przyjaciółmi rozpoczynamy zbiórkę, do której i Wy możecie się przyłączyć. Dorzucić,udostępnić, podać dalej. Będziemy Was informować na bieżąco i bardzo dziękujemy za to, co udało się już dzięki Wam zrobić.

Sieć zorganizowała własną zbiórkę: pomagam.pl/mihiderkadlaukrainy.

Weranda

Sieć zachęca do skorzystania z przygotowanych voucherów. Marka przygotowała 450 bonów dla na posiłki, które mogą odbierać m.in. ci, którzy przyjęli pod swój dach osoby, które uciekły z Ukrainy. Vouchery można odbierać w każdej restauracji grupy w Poznaniu.

Oksana, nasza werandowa przyjaciółka prawie codziennie organizuje transporty do Ukrainy. Jej siostra odbiera dostarczone produkty i przekazuje potrzebującym. Możecie dostarczać je do Werandy Caffe (ul. Świętosławska 10, Poznań). Potrzebujemy: latarek, baterii, nakolanników, środków opatrunkowych, leków, kocy, śpiworów, pieluch jednorazowych, chusteczek nawilżonych, środków higieny osobistej, mleka, kaszki oraz żywności długoterminowej przeznaczonej dla dzieci.

Frank Warszawa

Lokal najbliższy weekend dedykuje Ukrainie. Witryna będzie wypełniona słodyczami w niebiesko-żółtych barwach, a połowę z weekendowych dochodów ze sprzedaży zostanie przekazana na pomoc Ukrainie. Kwota zasili konto akcji Polskiej Akcji Humanitarnej.

Am’or Eklery i Wino

Am’or też chce wspomóc Uchodźców najlepiej, jak umie. Zatrudniamy osoby różnej narodowości i nie wyobrażamy sobie nie okazać wsparcia potrzebującym w tak trudnej chwili. Od dzisiaj w naszej ladzie znajdziecie eklera w kolorach flagi ukraińskiej. Całkowity dochód z jego sprzedaży będziemy przekazywać organizacjom pomocowym w zależności od najpilniejszych potrzeb. Prywatnie, z całego serca dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna, że nie odwracacie głowy.

UWAGA!
Jeżeli sami prowadzicie akcje lub macie wiedzę o innych inicjatywach branży na rzecz Ukrainy – poinformujcie o tym naszą redakcję wysyłając e-mail na adres:
biuro@brogb2b.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 03.03.2022
Aktualizacja: 03.03.2022