Restauracja Regionalna w Nosalowy Dwór Resort&SPA ma 20 lat

Z okazji jubileuszu powstało sentymentalne menu składające się z najpopularniejszych, ulubionych przez gości dań, które pojawiały się w karcie restauracji  na przełomie lat 2000-2020.

Restauracja Regionalna malowniczo położona u stóp Nosala mieści się drewnianym budynku utrzymanym w tradycyjnym, góralskim  stylu. Konstrukcja słupowo – płazowa sprawia, że przestrzeń jest otwarta sprzyjając biesiadowaniu. Wnętrza pełne regionalnych elementów, takich jak drewniane płazy, rzeźbienia na sosrębach, zbyrcoki, drewniane rzeźby, zabawki zapraszają do spotkań przy stole. Liczne sportowe pamiątki przypominają o narciarskich tradycjach właścicieli. Sobotnie wieczory można tutaj spędzić przy dźwiękach góralskiej kapeli, a z okien można podziwiać widok wprost na Nosal.

Restauracja Regionalna, nazywana przez gości miejscem z podhalańską duszą, zaprasza w kulinarną podróż po tradycyjnych smakach regionu. Kuchnia Restauracji Regionalnej nawiązująca do tradycyjnych lokalnych dań i składników od lat jest dostrzegana i uznana przez Gault & Millau.

Menu usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybredne podniebienia; w karcie znaleźć można wykwintną jagnięcinę i cielęcinę, tradycyjną kwaśnicę czy ręcznie lepione pierogi i domowe racuchy. Wśród dań jubileuszowej karty godne polecenia są żur na żytnim zakwasie, warkocz wieprzowy z regionalnym serem czy chrupiący placek grulowy lub gotowany sernik z malinami.

Warto wspomnieć, że to właśnie od otwarcia  Restauracji Regionalnej w 2000 roku zaczęła się historia jednej z najbardziej znanych marek hotelowych na Podhalu, jaką jest marka Nosalowy. Rok po otwarciu przy restauracji powstał kameralny hotel   – Nosalowy Dwór, który do dziś jest ulubionym przez wielu gości miejscem wypoczynku w Zakopanem.  Hotel i Restauracja Regionalna na stałe wpisały się w krajobraz Zakopanego  i są nadal, niezmiennie od 20 lat, jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w stolicy Tatr.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.