Rzemieślnicze piwo z dodatkiem kawy w Browarze Warszawskim

Udostępnij artykuł

W ramach współpracy Browaru Warszawskiego i Qethereal, nowej kawowej marki należącej do Columbus Polska powstało rzemieślnicze piwo z dodatkiem kawy. Coffee Stout, bo właśnie tak nazywa się ten styl piwny, zadebiutowało 21 kwietnia 2022 (czwartek) i jest jedynym takim połączeniem w ofercie lokalu.

Coffee Stout jest ciemny, wyrazisty w smaku i aromatyczny. Do jego uwarzenia, obok tradycyjnych składników, wykorzystano płatki owsiane, które nadały gładkości. Także specjalne słody, które wniosły aromaty karmelu, toffi, chleba oraz nuty orzechowe, a także ziarna prawdziwej kawy. Powstałe w pierwszym etapie piwo stout wzbogacono o mieszankę Qethereal 108° Fairtrade. Ta składa się w 80 proc. z ziaren gatunku Arabika i 20 proc. z ziaren gatunku Robusta. Powstałe z jej udziałem piwo jest dostępne w Browarze Warszawskim od 21 kwietnia (czwartek), aż do wyczerpania zapasów. Głównie w wersji lanej. Limitowana ilość trafi także do butelek ze specjalnie zaprojektowanymi etykietami.

Połączenie piwa i kawy

Warząc rzemieślnicze piwo zawsze sięgamy tylko po naturalne, najwyższej jakości surowce, które tradycyjnie wchodzą w skład tego wyjątkowego napoju, a są nimi: woda, słód, chmiel i drożdże. Bogactwo współczesnego piwnego świata to nie tylko tradycyjne receptury. Obok klasycznych stylów takich jak: Pils, Pszeniczne, Porter Bałtycki, Stout, American Pale Ale czy bardzo popularnego IPA, występuje cała gama ich najróżniejszych wariantów i interpretacji. Jednym z nich jest Coffee Stout – piwo, które uwarzyliśmy w kooperacji z Columbus Polska. Jestem przekonany, że zachwyci ono każdego piwnego i kawowego miłośnika mówi Dawid Bąk, kierownik Browaru Warszawskiego.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec – kwiecień 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Specjalizujemy się w tworzeniu kawy najwyższej jakości, chcemy dostarczać klientom pełnych i prawdziwych doznań smakowych. Chcemy także edukować o kawie, prezentować ją w nietypowych, niecodziennych formach. Stąd pomysł na kooperację z browarem i stworzenie wysokiej jakości Coffee Stoutu. Jest to prawdziwa uczta nie tylko dla miłośników kawy i piwa, ale także dla każdego odkrywcy nowych doznań smakowych – mówi Tomasz Weczer, współtwórca marki Qethereal, prezes zarządu Columbus Polska.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 20.04.2022
Aktualizacja: 22.04.2022