Selgros Cash & Carry po raz czwarty fundatorem ogólnopolskiej Wigilii Caritas

Udostępnij artykuł
Świąteczne paczki dla 13 500 potrzebujących z całej Polski zostaną przygotowane z produktów przekazanych przez sieć hurtowni. Wartość darowizny to ponad 360 tys. złotych. W tym roku, w efekcie wprowadzonym obostrzeń sanitarnych, nie odbędą się spotkania wigilijne dla najuboższych. Zamiast tego lokalne diecezje Caritas rozdystrybuują wśród swoich podopiecznych tysiące paczek z produktami spożywczymi ufundowanymi przez Selgros.

W tym roku podopieczni Caritas nie zasiądą do wspólnej wieczerzy wigilijnej ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dzięki połączeniu sił Caritas Polska i m.in.: Selgros Cash & Carry do najbardziej potrzebujących trafią jednak paczki z produktami świątecznymi oraz wigilijne potrawy zapakowane na wynos.

Tegoroczne święta będą inne niż wszystkie, dlatego tym bardziej zależało nam, żeby wesprzeć najbardziej potrzebujących. Nasza współpraca z Caritas trwa już drugą dekadę. To dla nas zaszczyt, że kolejny rok z rzędu możemy wesprzeć organizację wigilii i ufundować produkty do paczek świątecznych, tym samym dając obdarowanym poczucie, że o nich pamiętamy – mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash & Carry.

Wigilijna akcja będzie miała miejsce w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Przygotuje ją 28 lokalnych oddziałów Caritas, które przekażą świąteczne paczki osobom starszym, ubogim, bezdomnym, samotnym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Większości z nas wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem. Spędzamy ten czas pośród najbliższych, kolędujemy i wspólnie wybieramy się na Pasterkę. Tego dnia nikt nie chce być sam, każdy szuka ciepłego kąta, obecności bliskich. W Poznaniu poza świątecznymi paczkami naszych 1 200 podopiecznych otrzyma także wigilijne potrawy na wynos przygotowane z produktów, które także dał nam Selgros. W tym roku bliskość między potrzebującymi musi pozostać na poziomie ducha. Nie chcemy jednak dopuścić do sytuacji, aby ktokolwiek poczuł się samotny i opuszczony mówi ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 07.12.2020
Aktualizacja: 07.12.2020