Sodexo rusza z akcją Stereo Street Food

Udostępnij artykuł
W marcu i kwietniu uwielbianych potraw serwowanych przez food-trucki na całym świecie będzie można spróbować – jednak nie na ulicy, a w restauracjach sygnowanych przez firmę. Konsumenci będą mieli do wyboru dania w dwóch wersjach: mięsnej i bezmięsnej, co ma związek z poszerzeniem roślinnego menu restauracji Sodexo w ramach kampanii RoślinnieJemy.

Nowa, wiosenna oferta Sodexo nawiązuje do bogactwa katalogu rosnących na popularności dań typu street food, które – tym razem – nie będą serwowane w przydrożnych food-truckach, a w firmowych restauracjach w całej Polsce. Nawiązanie do „stereo” (nazwa akcji to „Stereo Street Food”) ma sygnalizować konsumentom, iż proponowane dania dostępne będą w dwóch wariantach – mięsnej i bezmięsnej. Roślinna wersja m.in. hot-doga, burgera, czy burrito, to idealna propozycja nie tylko dla wegetarian i wegan, ale również dla fleksitarian – osób stopniowo ograniczających spożycie mięsa.

– Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów i konsumentów zauważamy nie tylko zwiększone zainteresowanie street foodem, ale również niespełnioną potrzebę, by zamawianie dań tego typu nie musiało wiązać się z poszukiwaniami na mieście lub czekaniem na dostawę. Nasza oferta stanowi więc reakcję na ten trend – mówi Katarzyna Rogalska, head of food platform, Sodexo Polska. – Co czyni akcję jeszcze bardziej atrakcyjną, to wyraźny zwrot w stronę bezmięsnych wariantów popularnych dań street food. Nie trzeba ich szukać, specjalnie zamawiać i płacić premium. W naszych restauracjach (często pracowniczych), będą one po prostu dostępne – ku uciesze zarówno niejedzących mięsa, ale też poszukujących nowych smaków konsumentów –dodaje.

 Akcja „Stereo Street Food” będzie realizowana przez restauracje Sodexo w marcu i kwietniu br. Od stycznia firma bierze udział w kampanii RoślinnieJemy, organizowanej przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, sukcesywnie poszerzając ofertę gastronomiczną o potrawy na bazie wyłącznie roślinnej.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.03.2019
Aktualizacja: 05.03.2019