Sodexo startuje z “Kuchnią Talentów”

Udostępnij artykuł
Od 5 listopada  zdolni kucharze, uczestnicy I edycji programu rozwojowego, będą codziennie prezentować swoje umiejętności gotując „na żywo” w ogólnodostępnej firmowej restauracji Chilli Bistro by Sodexo w kompleksie biurowym Oxygen Park.

 „Kuchnia Talentów” to inicjatywa firmy Sodexo Polska, której nadrzędnym celem jest stworzenie warunków do rozwoju dla utalentowanych kucharzy, mających ambicję i predyspozycje do zostania Szefem Kuchni lub Managerem Restauracji. W I edycji programu udział wzięło siedmiu kucharzy zatrudnionych przez firmę oraz dwóch beneficjentów Fundacji „Szczęśliwej Drogi”, wspierającej pełnoletnich wychowanków Domów Dziecka w rozpoczęciu życia zawodowego.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – PAŹDZIERNIK 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Od lutego do lipca br. uczestnicy mieli okazję wziąć udział w serii warsztatów poświęconych m.in. zarządzaniu bezpieczeństwem  czy nowoczesnym metodom komponowania menu dla restauracji. Uczestniczyli również w spotkaniach, służących wymianie wiedzy i doświadczeń, z udziałem uznanych szefów kuchni, a także praktykowali w różnych jednostkach Sodexo Polska. Zdobytą wiedzę podsumowali w stworzonych indywidualnie biznes planach restauracji.

Dopełnieniem I edycji programu jest oferowana kucharzom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas gotowania „na żywo” (formuła show cooking) w lokalu Oxygen Park Chilli Bistro by Sodexo (ul. Jutrzenki 137, Warszawa). Absolwenci programu będą serwować dania śniadaniowe w godz. 9:00-11:00 oraz lunchowe w godz. 12:00-15:00.

– „Kuchnia Talentów” nie stanowi telewizyjnego talent show. Stawiamy na długofalowy i wszechstronny rozwój kucharzy, którzy otrzymują możliwość uczenia się od najlepszych, ale przede wszystkim – od siebie nawzajem. Poznając specyfikę pracy współczesnych, prężnie działających restauracji – również w wymiarze stricte biznesowym, przechodzą drogę od kucharza do prawdziwego szefa kuchni i sprawnego managera – mówi Marta Diop, segment director corporate IFM Poland w Sodexo Polska. – Ukoronowaniem ich wysiłków jest możliwość gotowania dla szerokiej publiczności – jak ma to miejsce od dzisiaj w Chilli Bistro, a także realne możliwości pracy i awansu w strukturach krajowego lidera w dziedzinie cateringu.

Start II edycji programu „Kuchnia Talentów” przewidywany jest na marzec 2019 r. Docelowo inicjatywa ma objąć zasięgiem całą Polskę (w porównaniu do obecnej edycji – obejmującej Warszawę i okolice) i, tak jak dotychczas, łączyć ideę programu rozwojowego z elementami peer mentoringu i CSR.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.11.2018
Aktualizacja: 05.11.2018