Warszawskie restauracje włączają się w świętowanie #Jabłonek

Udostępnij artykuł
Celebrować #Jabłonki możemy od momentu zakwitnięcia pierwszych jabłoni, aż do czasu zamykania jabłkowych przetworów w jesiennych słoikach. Świętowanie #Jabłonek to zabawy w sadzie, wspólne gotowanie w domu, a także korzystanie z oferty restauracji, które specjalnie na tę okazję przygotowały wyjątkowe menu, a w nim sezonowe potrawy z jabłek. Akcja rozpocznie się 15 września br. i potrwa do 4 października br.

#Jabłonki będziemy świętować w restauracjach: Aioli – gdzie spróbujemy m.in. krewetek w cydrze z dodatkiem kory cynamonowej, Mech – z propozycją kaszanki z kaczki w tempurze, czy Little Barrel, gdzie zamówimy m.in. jabłka smażone z chorizo. Amatorzy zup, będą mieli okazję skosztować aromatycznego kremu z pieczonego jabłka z pietruszką, migdałami i oliwą truflową – który zaserwuje Syreni Śpiew. Gruby Josek uwzględnił w jabłonkowym menu m.in. udo gęsie na musie z pieczonych jabłek z kluskami bez dziurki.

Restauracje przygotowały również słodkie propozycje. Specjalną wersję szarlotki szykuje pracownia cukiernicza – Ciastko z dziurką. Nie zabraknie jabłonkowych napojów – Syreni Śpiew poda drinki na bazie bourbonu, likieru z kwiatów bzu i jabłuszek, w Banjaluce napijemy się m.in. mojito na jabłkowej rakiji, a WuWu przygotuje specjał infuzowany rodzynkami. 

Świętuj #Jabłonki – odwiedź jedną z partnerskich restauracji:

Co to są #Jabłonki?

#Jabłonki to czas celebracji polskich jabłek, które właśnie we wrześniu są najsmaczniejsze. To również przypomnienie o pięknie naszych sadów, w których możemy się bawić, odpoczywać i poznawać jabłkowe sekrety. Oprócz świętowania w restauracjach można spróbować specjałów ze specjalnego food trucka i zainspirować się przepisami kulinarnymi na stronie jabłonki.com.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.09.2020
Aktualizacja: 16.09.2020