Wegger – burger wegański w Żabce

Udostępnij artykuł
To już kolejna – po hot dogu z parówką z białka grochu i białka ziemniaczanego oraz hot dogu z parówką serową – bezmięsna przekąska na ciepło, którą można kupić w sklepach sieci.

Produkt zapakowany jest w pudełko i owinięty w biały pergamin, w którym wkładany jest do podgrzania. Cały proces przygotowania produktu odbywa się w myśl zasady „od producenta do konsumenta”, co oznacza, że burger został zapakowany w zakładzie produkcyjnym i rozpakowany dopiero przez konsumenta finalnego, łącznie z sosem i wszystkimi dodatkami. Wegger produkowany jest zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

Systematycznie rośnie liczba unikalnych konsumentów produktów takich, jak vege hot dog czy roślinne smoothie FOODINI. Co więcej, po FOODNI regularnie wraca już jedna trzecia naszych klientów. Dlatego reagujemy na te potrzeby i nieustannie rozwijamy ofertę produktów w 100% roślinnych. I tak, w marce własnej Szamamm, ilość dań gotowych bezmięsnych przyrasta szybciej niż mięsnych. Podobnie jest z kanapkami Tomcio Paluch. Mamy nadzieję, że nasza nowość, czyli wegger, również podbije podniebienia osób robiących zakupy w naszej sieci mówi Jerzy Roguski, dyrektor handlowy w firmie Żabka Polska.

Na Weggera składa się bułka pszenna z nasionami sezamu, imitujące smakiem i strukturą mięso z kurczaka przygotowane z niemodyfikowanej genetycznie soi (bez GMO), plastry wegańskie Bez deka mleka o smaku Goudy, sos wegański na bazie majonezu z odrobiną ketchupu i ostrego sosu paprykowego sriracha oraz dodatki – marynowana papryka i zielony ogórek. Weggera można kupić w wersji na ciepło lub przygotować go w domu. W sklepie produkt zostaje podgrzany bezdotykowo w pergaminowym opakowaniu, natomiast w domu wystarczy umieścić go w kuchence mikrofalowej i podgrzewać przez 45 sekund.

Weggery są dostępne w asortymencie Żabka Café od 28 października br. Można je kupić we wszystkich sklepach sieci w cenie 5,99 zł/szt.

Sieć sklepów Żabka nieustannie rozwija ofertę ciepłych przekąsek w Żabka Café. Oprócz hot dogów w różnych wariantach, dostępne są też cieszące się coraz większą popularnością cheeseburgery, a także panini czy tosty. W jej asortymencie znajdują się także świeżo mielone na miejscu kawy z brazylijskich ziaren 100 proc. arabica, m.in. czarna, biała, espresso, cappuccino czy latte podawane w ekologicznych kubkach.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.10.2020
Aktualizacja: 29.10.2020