Druga edycja Brawerii Kawowych za nami

Udostępnij artykuł
Impreza zorganizowana pzez Etno Cafe 23 lutego przyciągnęła rekordową liczbę miłośników kawy, którzy poza kibicowaniem baristom, wzięli tłumnie udział w wydarzeniach towarzyszących rozgrywających się na terenie całego miasta.

Bariści już po raz drugi zmierzyli się w trzech kategoriach. Pierwsza z nich, czyli “kawa kreatywna” odbyła się za zamkniętymi drzwiami już w sobotę. Zadaniem uczestników było opracowanie autorskiego przepisu na kawowy napój wraz z jego odpowiednim przygotowaniem. Oceniano w niej największą kreatywność.

W niedzielę goście mogli podziwiać zmagania w dwóch kolejnych, znanych z zeszłej edycji kategoriach: “espresso na czas”, w której bariści musieli wykazać się niezwykłą szybkością oraz “szybkie zamówienie”, wymagające ponadprzeciętnej precyzji. Jury złożone z cenionych sędziów, takich jak Ika Graboń, autorka bestsellerowej książki o kawie, Błażej Walczykiewicz, certyfikowany trener SCA oraz Jakub Gwiazdowski, wieloletni sędzia zawodów baristów zdecydowało się przyznać główną nagrodę – Złoty tamper – Adriannie Skrzypek. Srebrny tamper otrzymała Małgorzata Dronsejko, zaś brązowy – Julia Kula.

Podium opanowane przez kobiety jest kolejnym potwierdzeniem talentu polskich baristek. Przypomnijmy, że Agnieszka Rojewska była pierwszą kobietą, która wygrała Mistrzostwa Świata Baristów.

Premiera kaw Wroasters

Poza zawodami i wydarzeniami towarzyszącymi, takimi jak warsztaty kosmetyczne z udziałem trenerów Organique czy prelekcji na temat zero waste, zaprezentowano również 3 premierowe kawy linii Wroasters. Goście obecni podczas Brewerii mieli okazję spróbować ich jako pierwsi.
Huila – Powrót kawy pochodzącej z Kolumbii do linii kaw specialty Wroasters. Region Huila słynie z wysokiej kwasowości, tymczasem tutaj dostajemy zaskakująco dużo słodyczy, a do tego cytrusowe aromaty skórki pomarańczy i ananasa. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów alternatywnych metod parzenia. Sprawdzi się idealnie z dripperem i aeropressem.
Gaturiri – Zaskakująca mieszanka z kenijskim rodowodem. Jej aromat przywodzi na myśl pomidory i czarną porzeczkę, zaś w smaku odnajdziemy soczystość ciemnych owoców. W bonusie dostajemy czysty i długi posmak. Jedna z najbardziej nieoczywistych i intrygujących kaw w ofercie Wroasters. Idealna do drippera, aeropressu i french pressu.  
Naimeg – Prawdziwy rarytas z Brazylii dla wszystkich kawowych freaków. Ziarno zostało poddane rzadko stosowanej fermentacji, która wzmacniła intensywność smaku oraz słodycz i wyeksponowała tropikalne, marakujowo-pomarańczowe nuty. Emocje gwarantują też wyraźna cielistość i długi, owocowy posmak. Sprawdzi się równie dobrze w każdej z metod przelewowych.
Kawy są już dostępne w ofercie sklepu internetowego marki oraz w wybranych kawiarniach sieci.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 27.02.2020
Aktualizacja: 27.02.2020