AmRest podsumowuje akcję #WzywamyPosiłki

Udostępnij artykuł
40 tys. dań i ponad 23 tys. filiżanek kawy dla służb medycznych oraz 6,5 tony jedzenia dla Banków Żywności – tak liczbowo można podsumować wsparcie lokalnych społeczności w trakcie pandemii przez KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks.

Operator sieci restauracji oraz kawiarni od marca  dostarczał darmowe posiłki do placówek medycznych w kilkudziesięciu miastach w Polsce, by wesprzeć personel zaangażowany w walkę z koronawirusem. Do tej pory firma dostarczyła medykom ponad 40 tysięcy  posiłków. Jednocześnie spółka kontynuowała walkę z marnowaniem jedzenia, we współpracy z Bankami Żywności przekazując łącznie  6,5 tony żywności najbardziej potrzebującym.

Marki AmRest dostarczały swoje produkty szpitalom zakaźnym oraz stacjom pogotowia w całej Polsce od początku pandemii. 18 marca AmRest nawiązał partnerstwo strategiczne z #WzywamyPosiłki, inicjatywą obywatelską łączącą restauracje z pracownikami służby zdrowia, walczącymi z pandemią koronawirusa.   Współpraca z #WzywamyPosiłki pozwoliła AmRest regularnie i bezpośrednio odpowiadać na zapotrzebowanie zgłaszane przez ok. 50 placówek medycznych. Dostawy odbywały się w sposób bezkontaktowy.W czasach pandemii spółka nie zapomniała również o najbardziej potrzebujących, przekazując od początku marca 6,5 tony  jedzenia do Banków Żywności. To działanie było kontynuacją współpracy jaką AmRest i Banki Żywności prowadzą od trzech latach w ramach walki z marnowaniem żywności.

W tym trudnym dla wszystkich czasie z całą mocą zmobilizowaliśmy wszystkie siły w naszej organizacji, aby aktywnie włączyć się w pomoc lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim tym, którzy ratowali nasze zdrowie i życie, często z narażeniem własnego. W ten sposób mogliśmy wyrazić wdzięczność za to co dla nas robią. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony pracowników naszych restauracji i kawiarni, którzy każdego dnia przygotowywali posiłki dla szpitali i innych ośrodków medycznych . Chciałabym im za to bardzo podziękować. Dodatkowo chciałabym wyrazić wdzięczność w stosunku do naszych partnerów: organizatorów akcji #WzywamyPosiłki i Banków Żywności, ponieważ dzięki solidarnej współpracy zapewniliśmy realną pomoc na dużą skalę dla tych, którzy jej rzeczywiście potrzebowali– powiedziała Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR Manager w AmRest.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 26.05.2020
Aktualizacja: 26.05.2020