AmRest sfinalizował przeniesienie udziałów Glovo

Zgodnie z art. 226 znowelizowanej hiszpańskiej Ustawy o Rynkach Papierów Wartościowych oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego z dnia 19 października 2020 roku, AmRest Holdings SE poinformował, że po spełnieniu odpowiednich wymogów biznesowych wynikających z regulacji wewnętrznych Glovo, nastąpiła finalizacja transakcji przeniesienia 7,5 proc. udziału AmRest w spółce Glovo za łączną kwotę 76,15 mln EUR.

Aplikacja Glovo powstała w Barcelonie. Firma działa w ponad 650 miastach w 22 krajach w regionie EEMEA, LATAM i Afryce Subsaharyjskiej. Glovo ma ponad 2,5 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie, 50 tys. aktywnych kurierów i ponad 50 tys. stowarzyszonych partnerów na całym świecie.

Aplikacja pojawiła się w Polsce w lipcu 2019 roku przejmując PizzaPortal. Już teraz z usługi można skorzystać w 33 miastach w Polsce: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Poznań, Katowice, Sopot, Lublin, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Białystok, Rzeszów, Olsztyn, Opole, Płock, Gliwice, Sosnowiec, Chorzów, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Częstochowa, Bielsko-Biała, Rybnik, Kielce, Bytom, Tychy, Radom, Dąbrowa Górnicza, Zielona Góra, Koszalin.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.