Częstochowa: Galeria Jurajska otwarta w najwyższym reżimie sanitarnym

Udostępnij artykuł
Aplikacja, dzięki której z domu można sprawdzić, czy są wolne miejsca na parkingu, limity w sklepach i centrum handlowym, 50 dyfuzorów z płynem i stały nawiew powietrza z zewnątrz na pasaż. Galeria Jurajska wznowiła działalność, ale w jeszcze wyższym niż na wiosnę reżimie sanitarnym.

Otwarte, ale z warunkami

Centra handlowe w całej Polsce wróciły do życia. Wraz z otwarciem sklepów, wrócili także klienci. Także w Galerii Jurajskiej od kilku dni znów można zrobić zakupy w prawie 200 sklepach. Czynne są także wszystkie punkty usługowe. Jeśli jednak ktoś myśli, że galeria działa jak kiedyś, może się rozczarować.

Centrum handlowe znów jest otwarte, ale działa w najwyższym, bardzo surowym reżimie sanitarnym. Na terenie galerii, a także w sklepach obowiązują dziś ściśle przestrzegane limity 1 klienta na 15 m kw. Do samej Galerii Jurajskiej może wejść jednocześnie maksymalnie 4130 osób, z kolei o tym, ile osób może przebywać w sklepie informują stosowne komunikaty mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Znacznie mniej kupujących

Jak ocenia przedstawicielka Galerii Jurajskiej, limity i ograniczenia działają. Od otwarcia centrum handlowego w sobotę ani razu nie zbliżyła się do górnej ich granicy. Oznacza to, że klienci na terenie centrum handlowego są wciąż mocno rozproszeni. W sobotę, kiedy to sklepy organizowały promocje Black, klientów było aż o 40 proc. mniej niż w roku ubiegłym.

Na bieżąco monitorujemy ruch na pasażu. W dopilnowaniu limitu w galerii pomaga nam nowoczesny system liczący oparty na kamerach, informując nas o tym, czy zbliżamy się do maksymalnej liczby. W ten sposób jesteśmy w stanie szybko reagować, prosząc np. klientów o chwilę cierpliwości przed wejściem. Póki co jednak, taka sytuacja nie musiała mieć miejsca mówi Borecka Suda.

Zgodnie z rządowymi zaleceniami w Galerii Jurajskiej czasowo niedostępna jest oferta rozrywkowa. Nieczynne jest kino Cinema City, studio fitness Calypso, a także strefa rozrywki Bajkowy Labirynt. Lokale gastronomiczne sprzedają wyłącznie na wynos i z dostawą. Niedostępne są także strefy relaksu oraz stoliki przy restauracjach. Część najemców na okres przedświąteczny zdecydowała się także wydłużyć godziny otwarcia. Do 24 grudnia w godz. od 9:00 do 22:00 czynne będą sklepy Pepco i Rossmann. Do 31 grudnia w takich samych godzinach działa również TK Maxx.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE październik-listopad 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 09.12.2020
Aktualizacja: 09.12.2020