Czy restauracje zostaną otwarte 18 maja?

Udostępnij artykuł
Jak nieoficjalnie dowiedziało się i podało radio RMF FM, rząd ma w planach uruchomienie lokali gastronomicznych właśnie od 18 maja, jednak z pewnymi ograniczeniami.

Gości ponownie mogłyby zaprosić tylko te lokale, które posiadają ogródki. Wymagane byłoby zachowanie dystansu dwóch metrów miedzy stolikami, ale nie byłoby obowiązku noszenia maseczek i rękawiczek ani badania temperatury. Kolejny wymóg to posiadanie obsługi kelnerskiej. Nie ma opcji składania zamówień przy barze, co wyklucza z działalności również lokale samoobsługowe.

Na szersze otwarcie barów i restauracji trzeba będzie poczekać kolejne tygodnie. Taki na razie jest plan rządu. Rozwój sytuacji związanej z koronawirusem może to zmienić. W najbliższych dniach można się jednak spodziewać lawiny wniosków do urzędów miejskich z prośbami o zezwolenie na otwarcie ogródka – podaje RMF FM.

Przypomnijmy, że od 4 maja ponownie otwarte są m.in. hotele i galerie handlowe. Działania te zostały podjęte w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki. Powtórne zaproszenie gości przez restauracje przewidziano na trzeci.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.05.2020
Aktualizacja: 06.05.2020