Druga odsłona Wrocławskiego Wypału

Udostępnij artykuł
Niespełna miesiąc po pierwszej odsłonie projektu, do sprzedaży trafiają kolejne zestawy kaw. Inicjatywa lokalnych palarni okazała się dużym sukcesem.

Wrocławski Wypał to pierwszy w Polsce lokalny projekt kraftowych palarni. Inicjatywa jest odpowiedzią na kryzys, jaki dotknął w ostatnich tygodniach rynek rzemieślniczych kaw. Te ostatnie były dotąd sprzedawane głównie w kawiarniach.

Punktem wyjścia dla integracji było przekonanie, że potrzebna jest dzisiaj – zwłaszcza małym palarniom bez rozwiniętych sieci sprzedaży – większa widoczność. Wrocławski Wypał stworzyło osiem palarni: Blueberry Roasters, Czarny Deszcz, Enklawa, Etno Cafe/WROASTERS, Figa Coffee, Mała Czarna, Monko Coffee i Paloma Coffee.

Pierwsza odsłona okazała się sporym sukcesem sprzedażowym i spotkała się z ciepłym przyjęciem lokalnej społeczności i osób publicznych. O Wrocławskim Wypale mówił m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Wrocław to miasto, w którym wiele się udaje. Dlatego cieszy mnie i hasło, i akcja Wrocławski Wypał – powiedział. Wrocławskie palarnie kawy, konkretnie osiem palarni, zrzeszyły się właśnie, aby mieszkańcom naszego miasta dostarczać kawę. Niezależnie gdzie pracują, czy na home office, czy w firmowych biurach. Zamawiając zestaw, będziecie mogli spróbować produktów z każdej palarni.

Wrocławski Wypał vol. 2.

Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, także teraz fani kawy kraftowej mogą wybrać dwa zestawy: #WrocławskiWypał Espresso i #WrocławskiWypał Alternatywy. Cena zestawów jest o 20 proc. niższa niż suma rynkowych cen wszystkich kaw wchodzących w ich skład.

Tym razem palarnie, które w pierwszej odsłonie przygotowały kawy do alternatywnych metod parzenia kawy, stworzyły propozycje pod espresso i odwrotnie – powiedział Łukasz Mrowiński, CEO Etno Cafe. To kolejna świetna okazja do spróbowania kaw zarówno od większych, jak i mniejszych palarni i porównania ich stylów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 06.05.2020
Aktualizacja: 07.05.2020