Gastronomia nadal zamknięta. Dzisiaj protesty

Restauracje, kawiarnie, puby, bary nie mogą prowadzić działalności stacjonarnej od 24 października. Początkowo to obostrzenie miało obowiązywać przez dwa tygodnie, jednak już wiadomo, że zostanie przedłużone. Nie ma jednak informacji do kiedy, ponieważ opublikowane rozporządzenie wskazuje, że będzie to miało miejsce do odwołania. Na dziś – 3 listopada – na g. 12:00 branża gastronomiczna zaplanowała protesty w kilkunastu miastach w Polsce.

Kolejne decyzje o obostrzeniach będą podejmowane w cyklu dwutygodniowym, a więc w tym tygodniu powinniśmy dowiedzieć się, jakie będą dalsze kroki. Premier Morawiecki na konferencji 30 października wspomniał, że na początku listopada będziemy wiedzieli więcej i być może podejmiemy dalej idące obostrzenia.

Przypomnijmy, że restauracje mogą korzystać z opcji dowozu posiłków i odbioru osobistego dań przez gości. Premier zaprezentował także wsparcie w postaci Tarczy Branżowej, która obejmuje. zwolnienie ze składek ZUS, postojowe dla pracowników oraz bezzwrotną dotację w wysokości 5 tys. zł. Pomoc ta dotyczy listopada. Należy również udowodnić przychód niższy o 40 proc. r/r. Prognozuje się, że ze wsparcia skorzysta ok. 200 tys. przedsiębiorstw i ponad 372 tys. pracowników, a łączna kwota pomocy wyniesie 1,83 mld zł.

W związku z panującą sytuacją, dzisiaj o 12:00 mają rozpocząć się protesty, w których wezmą udział przedstawiciele branży gastronomicznej z wielu miejsc w Polsce.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.