#GastroPoznanRazem – Robert Makłowicz zachęca do wzięcia udziału w akcji wspierającej lokalne restauracje

Obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa objęły branżę gastronomiczną. Po raz drugi w tym roku restauracje zostały zamknięte. W tej sytuacji wielu lokalom grozi upadek. Jak zatem uchronić swoje ulubione miejsca przed zamknięciem na stałe? Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała listę restauracji realizujących zamówienia z dowozem i na wynos. Ponadto w mediach społecznościowych wystartowała akcja promocyjna #GastroPoznanRazem, do udziału w której zachęca znany dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz. 

Baza restauracji serwujących jedzenie na wynos obejmuje blisko 200 lokali. Można ją znaleźć pod adresem: https://www.poznan.travel/pl/r/gdzie-zjesc/jedzenie-na-wynos-i-z-dowozem-jesien-2020. Są tu obecne restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni polskiej, włoskiej, tureckiej, japońskiej, tajskiej czy chińskiej. Nie zabrakło opcji dla wegan, ale i mięsożercy też znajdą coś dla siebie.

Gastronomia jest jedną z branż najbardziej dotkniętych rządowymi, niezapowiedzianymi wcześniej, ograniczeniami. Spotkałem się z poznańskimi restauratorami, aby porozmawiać o kontynuacji przeznaczonych im działań pomocowych, które leżą w gestii samorządu. Apeluję też do mieszkańców, żeby korzystali z zamawiania potraw na wynos i również w ten sposób pomagali lokalnym punktom gastronomicznym – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE październik-listopad 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Przy wszystkich znajdujących się na liście restauracjach podano numery telefonów, adresy stron internetowych oraz informacje czy dany lokal realizuje zamówienia telefoniczne z odbiorem własnym, czy zamówienia z dowozem. Baza jest na bieżąco aktualizowana.

Jeżeli państwa restauracja serwuje jedzenie na wynos, zapraszamy do kontaktu przez internetowy formularz: https://bit.ly/32wRhfU celem dopisania do listy. Poznaniaków natomiast zachęcam do korzystania z bogactwa naszej gastronomii. Zamawiajmy na wynos i wesprzyjmy swoje ulubione miejsca, bo wiele z nich po pandemii może już nie wrócić na kulinarną mapę Poznania – zaznacza Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

#GastroPoznanRazem 

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła również akcję, która ma na celu promocyjne wsparcie poznańskiej gastronomii. Restauratorzy w postach na swoich stronach internetowych i na portalach społecznościowych mogą używać specjalnie przygotowanych hasztagów. Dzięki temu głodni mieszkańcy dotrą do ich ofert. 

Restauratorów zapraszamy do korzystania z hasztagów, które pozwolą „namierzyć” ofertę poszczególnych restauracji. Klientom zaś podpowiadamy, jakie hasztagi wpisać, aby dowiedzieć się, co dobrego warto zamówić i w jaki sposób odebrać zamówienie. Zakładamy wykorzystanie hasztagów w serwisach Facebook i Instagram – dodaje Jan Mazurczak.

Ponadto oznaczone odpowiednimi hasztagami oferty będą promowane na profilach w mediach społecznościowych PLOT oraz na portalu turystycznym Poznan.travel. Akcję wspiera Miasto Poznań, a także Robert Makłowicz, znany dziennikarz i krytyk kulinarny. 

Drogie Panie, Szanowni Panowie, Restauratorki, Restauratorzy. Czasy są, jak wiecie najlepiej, bardzo trudne, sprzedawać można jedzenie tylko na wynos. Jak to zrobić najefektywniej? Pewna podpowiedź – wejdźcie na stronę pod nazwą Poznan.travel, gdzie znajdziecie szczegóły akcji zorganizowanej przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Prawdopodobnie dzięki temu wasz zasięg sprzedażowy się zwiększy, a to w tych czasach jest bezcenne – podkreśla Robert Makłowicz.  

Jak korzystać z hasztagów?

Do każdego posta, w którym restaurator prezentuje swoją ofertę gastronomiczną może dopisać hasztag, pozwalający świadczone przez niego usługi znaleźć i promować: 

 • #GastroPoznanRazem
  A jeśli chce być bardziej precyzyjny, może scharakteryzować swoją ofertę wybierając dowolne z poniższych hasztagów:

Dowóz czy odbiór? A może jedno i drugie?

 • #GastroPoznanDowoz
 • #GastroPoznanOdbior

Oferta sezonowa

 • #GastroPoznanGesina – sezonowe dania z gęsi
 • #GastroPoznanRogal – rogale świętomarcińskie
 • #GastroPoznanWigilia – dania świąteczne i bożonarodzeniowe 

Na imprezy i spotkania 

 • #GastroPoznanImpreza – catering na imprezy okolicznościowe, spotkania i Sylwestra

Z mięsem czy vege

 • #GastroPoznanMieso – dania mięsne
 • #GastroPoznanVege – dania vege

oraz…

 • #GastroPoznanRegionalna – kuchnia polska, regionalna i domowa
 • #GastroPoznanBurger – burgery
 • #GastroPoznanKebab – kebab
 • #GastroPoznanPizza – pizza
 • #GastroPoznanSushi – sushi
 • #GastroPoznanRyby – ryby i owoce morza
 • #GastroPoznanWloska – kuchnia włoska
 • #GastroPoznanSwiat – kuchnie świata,
 • #GastroPoznanSlodkie – ciasta, słodycze i desery
 • #GastroPoznanNapoje – wszystko co da się wypić

Więcej informacji o akcji promocyjnej #GastroPoznanRazem można znaleźć na stronie Poznan.travel

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.