Jak przygotować dobrą kawę metodą przelewową?

Udostępnij artykuł
Największy wpływ na jakość napoju mają ziarna kawy, sposób ich palenia, przechowywania i mielenia, ale równie ważna jest rola urządzenia, którego używamy do jej zaparzenia. Fetco produkuje jedne z najlepszych ekspresów przelewowych na świecie.

Firma Fetco od ponad 30 lat dostarcza ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania do przygotowywania gorących napojów, które są dostosowane do potrzeb wszystkich obiektów branży HoReCa. Ekspresy przelewowe Fetco to urządzenia bardzo proste w obsłudze. Praktycznie kilka minut wystarczy, aby otrzymać dużą ilość pysznej czarnej kawy. Eleganckie, samoobsługowe termosy utrzymują napój w odpowiedniej temperaturze przez długi czas, monitorując na wyświetlaczu optymalny czas do jego wyserwowania.

Ekspres przelewowy jest idealnym rozwiązaniem, gdy w krótkim czasie potrzebna jest duża ilość dobrej jakości kawy. Szczególne dobrze sprawdzają się te urządzenia w hotelach podczas śniadań, w obiektach biurowych dla pracowników, a także w centrach konferencyjnych lub na stacjach benzynowych. Dlatego naprawdę warto w nie zainwestować.

Zaawansowane technologie produkcji tych urządzeń zapewniają najwyższą dokładność ich wykonania. Wdrożone w zakładach produkcyjnych procedury, w tym dziesięciopunktowa lista kontrolna we wszystkich punktach kontrolnych montażu, zapewniają funkcjonalność i wydajność każdego urządzenia, które opuszcza linię produkcyjną.

Warto zwrócić uwagę, że zastosowany w ekspresach przelewowych Fetco interfejs jest bardzo przyjazny dla użytkowników. Pozwala na łatwy dostęp do wszystkich elementów sterujących, poprzez zastosowanie intuicyjnych ikon. Ułatwia to bezproblemowe i natychmiastowe programowanie, diagnostykę, a także codzienne parzenie kawy.

W urządzeniach tych zastosowano konfigurowalne ekrany, które można w łatwy sposób powiązać z ofertą obiektu dla spójnego przekazu marki. Ekran ten umożliwia zapisanie do 4 programów zaparzania, a także odtwarza historię błędów. Można także tworzyć i wyświetlać nazwy poszczególnych produktów aby uzyskać szybki dostęp do najczęściej stosowanych mieszanek kawy.

Ekspres przelewowy CBS-2131XTS, z ekranem dotykowym, to idealne rozwiązanie do przygotowywania gorących napojów w obiektach samoobsługowych o dużym przepływie klientów, takich jak sklepy wielobranżowe, obiekty hotelowe, konferencyjne, kawiarnie,  biurowce lub stacje paliw.

Dostarczany wraz z oprogramowaniem dla uzyskania 3-litrowego termosu kawy. Można też łatwo zaprogramować ten zaparzacz dla pojemności 1 galonu kawy (ok. 4l). W ciągu godziny można otrzymać do 29 l kawy.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE październik-listopad 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Urządzenie jest wyposażone w legendarny element Cascading Spray Dome (CSD). Jest to tzw. natrysk kaskadowy, który sprawia, że woda przepływała po zewnętrznej powierzchni zraszacza zamiast przez małe otwory głowicy natryskowej (modele konkurencji), które z czasem mogą łatwo zatkać się solami mineralnymi i osadami. Rozwiązanie Fetco pozwala na całkowite eliminowanie gromadzenie się soli mineralnych na głowicy natryskowej, co jest zwykle głównym powodem wezwań serwisowych w przypadku innych ekspresów do kawy.

Mniej zgłoszeń serwisowych oznacza po prostu niższe koszty operacyjne i więcej czasu na generowanie przychodów dla obiektu.

Elegancka i atrakcyjna obudowa ekspresu pasuje praktycznie do każdego wnętrza w branży HoReCa. Kształt oraz niewielka powierzchnia jaką zajmuje sprawiają, że jest to też idealny wybór do miejsc, w których przestrzeń jest na wagę złota – stacje paliw, sieci sklepów spożywczych, serwis kawowy w hotelu, przestrzeń przeznaczona na przerwę kawową podczas konferencji itp.

Koree dostarcza urządzenia gastronomiczne produkowane przez światowych liderów, dlatego też od lat współpracuje z firmą Fetco.

Pracownicy Koree skutecznie realizują zamówienia, minimalizując czas dostawy i upraszczając procedury z tym związane. Dodatkowo zapewniają całodobową pomoc serwisową. Technicy serwisu szybko i rzetelnie wykonują naprawy, konserwacje, a także dostarczają części zamienne.

Zapraszamy do kontaktu: handlowy@koree.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.12.2020
Aktualizacja: 01.12.2020