Kara dla pierwszej restauracji otwartej mimo obostrzeń?

Jak informuje reporter RMF FM Marek Wiosło, sanepid nałożył karę w wysokości 30 tys. złotych na podkrakowski lokal, który zaczął przyjmować gości wbrew panującym restrykcjom. Jak podaje to samo źródło, małopolscy inspektorzy od 11 stycznia skontrolowali 2300 biznesów m.in. hotele, restauracje, siłownie czy sklepy. Z kolei restauracja Tesone informuje, że wiadomość o karze jest nieprawdziwa.

Jednocześnie chcielibyśmy zdemontować plotkę o nałożeniu kary na jedną z krakowskich restauracji przez sanepid. Jest to kolejne kłamstwo partii rządzącej mające na celu wystraszenie kolejnych tzw.niepokornych. Mamy cały czas kontakt z lokalami, które są otwarte, wspieramy się wzajemnie i na bieżąco wiemy co się dzieje – czytamy na Facebooku restauracji Tesone.

Przypomnijmy, że zakaz prowadzenia działalności stacjonarnej dla branży HoReCa obowiązuje do 31 stycznia. Premier Morawiecki poinformował, że aktualnie trwają prace nad protokołami sanitarnymi, które umożliwiłyby działanie najbardziej poszkodowanych branży w okolicznościach pandemicznych.

Wzmożone kontrole spowodowane są buntem przedsiębiorców, który trwa od połowy grudnia. Właściciele biznesów decydują się otwierać hotele i restauracje wbrew przepisom ze względu na przedłużające się obostrzenia, problemy finansowe i brak oficjalnej informacji o dalszych działaniach.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.