Łódź: Monopolis po raz kolejny wspiera restauracje i medyków

Kompleks biurowo-usługowy, już po raz drugi w tym roku chce pomóc swoim najemcom gastronomicznym oraz wybranym placówkom medycznym na terenie Łodzi. Zamówione w monopolisowych restauracjach posiłki, trafią do pracowników medycznych. Akcja „Monopolis wspiera kulinarnie” wystartowała we 10 listopada i potrwa do 11 grudnia.

W ramach inicjatywy do wybranych placówek medycznych w Łodzi, Monopolis dostarczy łącznie ponad 2 400 posiłków. Partnerami tej akcji zostały firmy Clariant, Browin oraz Taxi 400 400 – ta ostatnia zajmie się dostarczaniem ponad 200 posiłków dziennie do dwóch szpitali. W akcję zaangażowały się wszystkie restauracje mieszczące się na terenie obiektu: Arteria, MonoCafe, Piekarnia Łódź, Sendai sushi & ramen oraz Trattoria Italiana. Za logistykę odpowiada firma LIM8, która jest operatorem Sceny Monopolis. Tym razem posiłki trafią do szpitali im. dr. Karola Jonschera i im. dr. Biegańskiego w Łodzi.

Pandemia dotyczy nas wszystkich, a branża gastronomiczna postawiona została w bardzo trudnej sytuacji. Bez wsparcia wiele osób może stracić prace, a firmy mogą nie przetrwać. Pamiętamy też, że personel medyczny mierzy się z koronawirusem na co dzień, niejednokrotnie narażając własne zdrowie. Chcemy wesprzeć naszych najemców, ale też pragniemy pokazać pracownikom szpitali, że widzimy ich poświęcenie i je doceniamy – mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

Restauratorzy to grupa, którą obecna sytuacja bardzo dotknęła i naraziła na ogromne straty finansowe. Ta wznowiona już akcja ma być wsparciem także dla nich.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE październik-listopad 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Kupując posiłki od naszych gastronomicznych najemców, gwarantujemy im stałą liczbę zamówień i pomagamy przetrwać w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Warto podkreślić, że cała społeczność Monopolis zaangażowała się w akcję lub zapewniła o swoim udziale w ten, czy inny sposób. Nikt nie pozostał obojętny, więc mogę powiedzieć, że zdaliśmy test na współdziałanie. Dziękuję naszym partnerom firmie Clariant, Browin i Taxi 400400, którzy do akcji się przyłączyli – mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

To druga odsłona „Monopolis wspiera kulinarnie”, ale nie ostatnia, jeśli tego wymagać będzie sytuacja. Michał Przybysz z restauracji Sendai sushi & ramen podkreśla: „To jest kolejny dzień, w którym wspieramy medyków dzięki Virako. Ta akcja ma dwa cele – Virako wspiera nas jako najemców, my jako najemcy wspieramy personel medyczny”.

Poprzednia, wiosenna edycja akcji pokazała nam, że taki gest solidarności i wdzięczności, jest bardzo potrzebny. Działania trwały niemal 5 tygodni, ponad 5000 posiłków trafiło do czterech łódzkich placówek: Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. W. Biegańskiego, Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz do Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy, Chorób Płuc i Rehabilitacji w Tuszynie. Jak wielokrotnie podkreślali sami obdarowani była to doskonała forma pomocy i ogromny wyraz zrozumienia skomplikowanej sytuacji. Dlatego zdecydowaliśmy się na to, żeby ją teraz kontynuować – mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

Tak jak i poprzednim razem, posiłki będą przygotowywane i dostarczane z zachowaniem szczególnej ostrożności i według ściśle ustalonych w regulaminie akcji procedur.

Będziemy dbali o bezpieczeństwo na każdym etapie, od gotowania posiłków po ich dostarczanie do placówek medycznych. Przy tego typu inicjatywach, nie ma miejsca na przypadkowe posunięcia, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby rzetelnie przygotować się do naszej akcji – mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako.

Łódzkie Monopolis to zrewitalizowany monopol wódczany z początku XX wieku, w którym obecnie mieszczą się między innymi biura, restauracje i teatr. Na wiosnę 2020 kompleks otrzymał nagrodę w prestiżowym, międzynarodowym konkursie MIPIM Awards 2020, dla najlepszego obiektu wielofunkcyjnego na świecie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.