Lokale gastronomiczne w Galerii Jurajskiej czasowo przechodzą na sprzedaż na wynos

14 restauracji i kawiarni działających w obiekcie prowadzi od kilku dni sprzedaż wyłącznie w opcji zabrania dań do domu. Stosując się do rządowych wytycznych, najemcy gastronomiczni zmienili czasowo sposób prowadzenia sprzedaży. Póki co na 2 tygodnie.

Obecnie większość dostępnych u nas lokali prowadzi wyłącznie sprzedaż na wynos, a cześć z nich na wynos i z dostawą do domu np. przy pomocy własnych dostaw lub popularnych aplikacji służących do zamawiania – mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Lista lokali, która funkcjonuje dziś wyłącznie w ten sposób, jest długa, znaleźć można na niej m.in. popularne sieci takie jak McDonald’s, KFC czy Pizza Hut, Makarun, Pasibus, , Mihiderka,  Arianos Doner Kebab, Strefa Sushi czy Zdrowia Smak.  Nie brakuje także kawiarni – So! Coffee, Costa Coffee, Cafe Duo, a także kawiarnio-cukierni Consonni i stoiska z sokami Sok&Snack.

Klienci, którzy nas odwiedzają wciąż mogą skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej w Galerii Jurajskiej. Lokale nadal działają i gotowe są obsłużyć klienta, zmienił się jedynie sposób realizacji zamówień. Przez jakiś czas, zgodnie z decyzją władz, kupione w Jurajskiej dania będzie można spożywać wyłącznie w domu – mówi.

Nie zmienia to jednak faktu, że Galeria Jurajska namawia do wsparcia restauratorów, a także pracowników lokali.

Branża gastronomiczna została najbardziej dotknięta wiosennym lockdownem, dziś mierzy się z kolejnymi ograniczeniami. Kupując dania na wynos wspieramy więc restauracje, a także chronimy miejsca pracy w Częstochowie, jakie tworzą te lokale. Wspieramy także lokalnych dostawców, którzy zaopatrują restauracje – dodaje.

Sprzedaż w restauracjach odbywa się dziś z zachowaniem reżimu sanitarnego, który obwiązuje na terenie całej galerii. Klienci muszą mieć zasłonięte nosy i usta, a także zachować dystans społeczny stojąc w kolejkach. Zaleca się także częstą dezynfekcję rąk. W tym celu na pasażu znaleźć można ok. 50 punktów do dezynfekcji. O panujących zasadach przypominają także liczne komunikaty.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.