Mex Polska zamyka trzy lokale i planuje otwarcie pięciu kolejnych do końca roku

Udostępnij artykuł
Zarząd spółki poinformował w raporcie z 10 sierpnia, że działające w lipcu lokale zrealizowały uśredniając przychody na poziomie 87 proc. obrotów odnotowanych w tym samym okresie roku poprzedniego, tj.przed wybuchem pandemii.Poziom obrotów w niektórych z nich osiągnął wartość sprzedaży taką samą lub nawet wyższą niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale są też pojedyncze lokale, gdzie przychody ze sprzedaży odnotowano na poziomie 60 –70 proc. ubiegłorocznych.

Według oceny Zarządu realizowane obroty Grupy byłyby wyższe aniżeli rok wcześniej, gdyby nie brak turystów zagranicznych i studentów oraz efekt oddelegowania znacznej części pracowników do pracy zdalnej,a także nadal obowiązujące w lokalach gastronomicznych obostrzenia sanitarne, powodujące zmniejszenie liczby miejsc w salach konsumpcyjnych i ogródkach. Powyższe ograniczenia znacząco zmniejszyły liczbę konsumentów w lokalach. We wszystkich placówkach gastronomicznych Grupy wdrożono wszelkie zalecane środki bezpieczeństwa mające na celu ochronę konsumentów i pracowników przed zakażeniem.

Jednocześnie informuje, że w ramach realizowanej strategii rozwoju Grupa w br. otworzyła jeden lokal ze środków własnych i planuje otwarcie, co najmniej pięciu lokali franczyzowych do końca bieżącego roku. Jednakże z uwagi na zmienność warunków w otoczeniu gospodarczym wywołanych pandemią koronawirusa, Zarząd zawiesza plany rozwojowe,w których podano, że Grupa będzie w latach 2020 –2022 rozwijała posiadaną ilość placówek w tempie dziewięć lokali rocznie.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 11.08.2020
Aktualizacja: 11.08.2020