Obiekt hotelowy w Puszczy Zielonka do wydzierżawienia

Leśny Zakład Doświadczalny wydzierżawi obiekt, zlokalizowany w samym sercu dużego kompleksu leśnego tuż obok Poznania, który na stałe wpisał się w historię nie tylko Puszczy Zielonki, ale również Uniwersytetu Przyrodniczego. Dlaczego inwestycja w Bursę jest dobrym pomysłem?

W dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć miejsca położone w środku lasu, a w szczególności tak blisko Poznania – jednego z największych miast w Polsce. Budynek Bursy znajduje się w samym sercu Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, co jest niewątpliwym atutem. Park został utworzony m.in. ze względu na nieskażoną przyrodę oraz liczne malownicze jeziora. Dwa z nich znajdują się w odległości ok. 100 m od budynku Bursy (można tam wędkować). Zielonka, to wspaniałe miejsce pod kątem turystycznym – można zwiedzić szlak kościołów drewnianych z XV w. lub wybrać się na przejażdżkę rowerami korzystając z sieci okolicznych tras i szlaków. Miłośnicy przyrody chętnie odwiedzą arboretum, które znajduje się tuż za płotem (arboretum to ogród w którym zgromadzono gatunki drzew i krzewów z całego świata). Zgromadzono w nim niemal 1800 gatunków roślin. Próżno tu szukać zgiełku okolicznego Poznania. Z drugiej strony wieczorny wyjazd do filharmonii, kina czy opery nie stanowi żadnego problemu: do Poznania jedzie się mniej niż pół godziny.  Plac zabaw oddalony o ok. 100 m zapewni najmłodszym mnóstwo wrażeń. Rodzice również nie powinni się nudzić – mogą ćwiczyć na znajdującej się tuż obok siłowni na otwartym powietrzu. Goście hotelu mogą spędzić długie letnie wieczory korzystając z  oddalonej o ok. 400 m wiaty wraz z miejscem na ognisko.

Większość dużych lokali hotelowo- gastronomicznych czerpie sporą część zysków z organizacji dużych imprez. Organizacja tego typu wydarzeń, to żaden problem. Bursa posiada 86 miejsc noclegowych oraz salę jadalną na 120 miejsc. Goście zaparkują bez żadnego kłopotu na dużym parkingu. Położenie obiektu w tym przypadku również odgrywa niebagatelną rolę – nikt przypadkowy nie dostanie się na teren ośrodka, a goście mogą się czuć bezpieczni.

Podsumowując, Zielonka to wymarzone miejsce dla rodzin, a atrakcje w okolicy dostarczą wrażeń zarówno rodzicom jak i dzieciom w każdym wieku. Bez problemu będzie też organizacja dużej okolicznościowej lub rodzinnej imprezy.

Reklama i goście w cenie

Pierwsza część obiektu została wybudowana już w XIX w., jednak później wielokrotnie go modernizowano i powiększano. Bursa jest znakiem rozpoznawczym Zielonki i na stałe się wpisała w jej krajobraz górując nad pobliskimi lasami i  jeziorami. Nietuzinkowa jest również jej historia. Już w 1860 roku Uniwersytet w Eberswalde prowadził tutaj pierwsze badania przyrodnicze. Została po nich spuścizna w postaci Lasu Żywotnikowego oraz Cyprysikowego (las z popularnych tuj). Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości obiekt został przejęty przez Uniwersytet Poznański, a następnie Akademię Rolniczą, kończąc dzisiaj na Uniwersytecie Przyrodniczym. Bursa służyła wielu pokoleniom leśników i jest jednoznacznie kojarzona z najlepszymi chwilami studiów – zajęciami terenowymi. To tutaj zawiązywały się przyjaźnie i znajomości na całe życie. Czy jest lepsze miejsce do zorganizowania zjazdu absolwentów? Obecnie na terenie zakładu nadal są realizowane zajęcia dla studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna. Daje to nieograniczone możliwości wykorzystania hotelu. Dlatego też umowa dzierżawy zawiera zapis o współpracy z uczelnią na tle organizacji: sympozjów naukowych, konferencji, szkoleń,  ćwiczeń terenowych,  zjazdów oraz imprez plenerowych.

Dlaczego to dobry czas na wydzierżawienie obiektu?

Jest położony w środku lasu, tym samym ludzie czują się tutaj doskonale i bezpiecznie. Każdy potencjalny gość czy klient branży hotelarskiej w trosce o swoje zdrowie, w okresie wakacji wybierze taki kierunek, który zapewni mu wolny czas na łonie natury. Panujące dzisiaj obostrzenia dodatkowo spowodowały większy popyt na krajowe wczasy. Nie trzeba wyjeżdżać na Mazury, czy
w Bieszczady- wystarczy naturalna dzikość niedalekiej Puszczy Zielonki.

Dlaczego Leśny Zakład Doświadczalny (LZD) chce wydzierżawić tak dobre miejsce?

Nadleśnictwo chce się skupić na swojej podstawowej działalności, jaką jest gospodarka leśna. Nie jesteśmy w stanie wykorzystać ośrodka w taki sposób, w jaki zrobią to doświadczony podmiot lub osoba specjalizujące się w branży hotelarsko- gastronomicznej. LZD na przestrzeni lat ulegało wielu przekształceniom. Z pierwotnej liczby ponad 150 pracowników, zostało jedynie kilkunastu i zajmują się badaniami, dydaktyką i zarządzaniem nadleśnictwem o powierzchni ponad 4500 ha.

Szczegóły dotyczące obiektu znajdują się TUTAJ.

Postępowanie przetargowe znajduje się TUTAJ.

Tekst powstał we współpracy z Leśnym Zakładem Doświadczalnym Murowana Goślina.

ŚWIAT HOTELI wrzesień-październik 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.