Oświadczenie specjalne Polskiego Holdingu Hotelowego

Celem powstania Polskiego Holdingu Hotelowego jest konsolidacja obiektów hotelowych spółek Skarbu Państwa i poprawa ich rentowności. Nigdy celem PHH nie było skupowanie jakichkolwiek obiektów hotelowych, również prywatnych. PHH nigdy też nie został zasilony kwotą 300 mln zł od Polskiego Funduszu Rozwoju – czytamy w przesłanym dziś do naszej redakcji oświadczeniu Polskiego Holdingu Hotelowego w związku z nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi przejmowania przez Holding obiektów hotelowych, opublikowanymi w niektórych mediach i powielanymi m.in. w mediach społecznościowych.

Dalej PHH oświadcza:
Nasza grupa hotelowa jest traktowana jak wszystkie inne podmioty i na tych samych zasadach, jak inni przedsiębiorcy, również hotelowi, oczekuje do końca roku na decyzję, dzięki której będzie mogła skorzystać z pomocy rządowego programu tarczy finansowej.

Nieprawdziwe są także informacje jakoby środki na zakup Regent Warsaw Hotel przeznaczył Polski Fundusz Rozwoju. Stanowczo podkreślamy, że zakup hotelu Regent nie ma nic wspólnego z pojawiającymi się fake newsami o wykorzystywaniu pandemii do przejmowania obiektów hotelowych. Transakcja ta zostanie sfinansowana ze środków własnych PHH i Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) oraz kredytu bankowego. Kolejna nieprawdziwa informacja dotyczy Hotelu Wieniawa we Wrocławiu. Ten obiekt zawsze należał do Skarbu Państwa i w ramach konsolidacji został przekazany w 2019 r. do PHH. Jeśli chodzi o sugerowanie przejęcia Hotelu Lech w Poznaniu, to informujemy, że PHH nie zna tego obiektu, nigdy takiego przejęcia nie dokonał i nie ma takich planów.

JUŻ WKRÓTCE
RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
>> prosimy kliknąć po szczegóły <<

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie bezkrytycznym powoływaniem się na niesprawdzone informacje publikowane przez niektóre media, zwłaszcza dotyczące tak ważnego tematu, jakim jest sytuacja w branży hotelarskiej w czasie trwającej pandemii COVID-19. Jest to tym bardziej  przykre, że często są to również głosy hotelarzy, którzy są jednymi z nas – hotelarzami, przez co swoimi nieprawdziwymi wypowiedziami stawiają w niekorzystnym świetle miejsce pracy swoich kolegów. Jest to dla nas zupełnie niezrozumiałe, tym bardziej, że pracownicy Polskiego Holdingu Hotelowego od początku trwania pandemii wkładają ciężką pracę w walkę z COVID-19 i przetrwanie branży. Warto chociażby przypomnieć, że PHH jako pierwszy w kraju udostępniał swoje obiekty na hotele dla medyków i izolatoria, stworzył Fundację Hotele dla Medyków, cały czas wspiera małych pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, a także infolinię NFZ i GIS.

Podkreślamy, że cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Jesteśmy dla Państwa transparentni i cały czas na bieżąco informujemy o naszych działaniach.  Wyczerpująco odpowiemy na każde pytanie dotyczące bieżącej działalności PHH i dalszej strategii rozwoju naszej grupy hotelowej.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.